Yeni Hyundai Accent tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Hyundai, bugün Hindistan’da düzenlediği etkinlikte yeni modelini tanıttı. İste yeni Hyundai Accent özellikleri ve fiyatı…

Yeni Hyundai Accent tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Hyundai’ın klasikleşen Accent modeli 2022 yılından sonra ABD pazarından çekildi. Tasarımsal değişikliklerin ardından bu yıl farklı pazarlarda kendine şans aramaya başladı. Hatta isim değişikliğine bile gidildi. İşte 2023 Hyundai Accent özellikleri, fiyatı ve yeni adı…

Yeni Hyundai Accent özellikleri ve fiyatı!

Hyundai, bugün Hindistan’da düzenlediği etkinlikte yeni Verna modelini tanıttı. Fakat bu araç aslında bizim uzun yıllardır bildiğimiz Accent’in 6. nesli. Hindistan’da da Elentra’nın altına, B segment Aura’nın üstüne konumlanıyor. Tasarım dili de Elentra ile oldukça benzer.

Yeni Hyundai Accent / Verna özellikleri ise sınıfının üzerinde. Aracın uzunluğu 4535mm. Dingil mesafesi ise 2670 mm. Dolayısıyla birçok C segment binek otomobil ile kıyaslandığında büyük kaldığını ve geniş bir iç hacim sunduğunu görüyoruz.

Dış tasarıma baktığımızda yeni tasarım hatları, ön kaput altında şerit halindeki LED gündüz farları, arka bölümde yer alan ve bagaj kapağı boyunca düz bir çizgi halinde devam eden stoplar dikkat çekiyor. Ayrıca yandan bakıldığında Elentra ile Mercedes arasında bir forma kavuştuğunu görüyoruz.

İçerisinde ise günümüz standartlarının altında kalmayan 10.25 inç büyüklüğünde bir dijital gösterge paneli bulunuyor. Hemen yanında yine aynı boyutta bilgi eğlence sistemine erişebileceğiniz dokunmatik bir ekran mevcut.

Teknik özelliklerine baktığımızda ise içten yanmalı 1.5 litre turbo destekli benzinli bir motor kullanıldığını görüyoruz. Bu motor, 156 HP güç, 253 Nm tork sağlıyor. Ayrıca 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzıman sunuluyor.

Peki yeni Hyundai Accent fiyatı ne kadar? Hindistan’da ön siparişe açılan otomobilin baz modelinin fiyatı 13 bin 200 dolar. Fakat teknoloji, güvenlik ve konfor paketleri seçilerek yapılan özelleştirmelerle birlikte 21 bin dolara kadar çıkıyor

Türkiye’de üretilecek veya satılacak mı?

Uzun yıllardır Türkiye’de satılan bir model olduğu için yeni Accent’in Türkiye’ye de gelmesi yönünde bir beklenti mevcut. Fakat Emre Özpeynirci tarafından yapılan paylaşıma göre Türkiye, AB emisyon normlarına bağlı olduğu için bu aracın en azından mevcuttaki 1.5L motor seçeneğiyle ülkemizde satışa çıkması yasak. Fakat gelecek dönemde farklı bir motor kombinasyonu ile görebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası