Peugeot tüm araçlarına ChatGPT ile yapay zekayı entegre ediyor!

Peugeot, i-Cockpit’e ChatGPT yapay zekayı entegre ediyor. Artık yolculuk esnasında sorularınızı ChatGPT’ye sorabileceksiniz.

Peugeot tüm araçlarına ChatGPT ile yapay zekayı entegre ediyor!

Otomobil üreticisi Peugeot, bugün yapay zeka tarafında attığı yeni adımı herkese duyurdu. Elektrikli otomobiller dahil tüm modellerine ChatGPT desteğini getireceğini duyuran Peugeot, artık i-Cockpit’in daha akıllı olacağını bildirdi.

Peugeot ChatGPT desteğini ücretli mi sunacak?

Yapay zeka artık otomobil sektöründe de işleri kolaylaştırıyor. Yıllar öncesinde multimedya sistemlerine sesli asistan getirerek basit komutları yaptırmayı başaran otomobil üreticileri, şimdi yapay zekanın desteği ile sürücünün işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bugün bu adımı atar marka ise Peugeot.

Bugün tüm araçlarını ChatGPT ile donatacağını açıklayan Peugeot, e-208, e-2008 ve e-308 gibi elektrikli modeller başta olmak üzere i-Cockpit’in sesli asistanını ChatGPT ile birleştirecek. Bu modellerde standart özellik olarak yer alacak olan ChatGPT, mevcut araçlara kablosuz güncelleme aracılığıyla aktarılacak. e-3008 ve e-5008 gibi yeni üretilen araçlarda ise ChatGPT kurulu olarak gelecek.

“ChatGPT bir otomobilin içerisinde ne işe yarar?” sorusunun cevabı ise aslında çok basit. Ekrana elinizi sürmeden tüm işlemlerinizi sesli olarak yapmak seyir esnasındaki tehlikeleri en aza indiriyor. Özellikle bilmediğinizi bir şehirde konum yardımı almak ve ziyaret edilecek yerleri öğrenmek belki de bu özelliğin en sevilen yanı olacak. Tabi telefondan edinmeniz gereken bilgileri ya da sormanız gereken soruları ChatGPT ile Peugeot multimedyasına sormak yine işleri epey kolaylaştıracak.

Bu özelliği yakında tüm modellerine getirecek olan Peugeot, ChatGPT’yi yıllık 120 Euro karşılığında opsiyonların bir parçası olarak sunacak. Yeni Peugeot elektrikli otomobillerinde 6 ay ücretsiz olarak sunulacak olan ChatGPT, sonrasında ücretli olacak. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası