SonTakip

Maserati Grecale SUV: İlk görüntüler yayınlandı

Eylül ayında yeni nesil süper spor otomobili MC20’yi tanıtan Maserati, içerisinde bulunduğumuz 2021 yılında bugüne kadarki modellerine kıyasla …

Maserati Grecale SUV: İlk görüntüler yayınlandı

Eylül ayında yeni nesil süper spor otomobili MC20’yi tanıtan Maserati, içerisinde bulunduğumuz 2021 yılında bugüne kadarki modellerine kıyasla daha küçük boyutlarda bir SUV: Maserati Grecale ile karşımıza çıkacak. İlk görseller resmi internet sitesinde paylaşılmış olsa da, bulanıklaştırılmış şekilde yayınlandı.

Ana hatlara baktığımızda akıllara Jaguar E-Pace geliyor olsa da, fotoğraflar bulanıklaştırıldığı için tasarımdaki detayları tam olarak göremiyoruz. Ancak gerek ön tamponun yanlara doğru uzanan küçük hava çıkışları, gerekse bagaj kapağındaki sert geçişler ve farlar iki modelin birbirine benzeyeceğini gösteriyor.

İlk bakışta yeni SUV Maserati Grecale 

Bulanık görüntülerden birçok SUV modellerine benzeyen Maserati Grecale, markanın bir başka modeli Levante ile ortak yönleri bulunuyor. Aracın bagaj kısmına baktığımızda, egzoz üzeri lambaları ve egzozun konumu gibi benzerlikler mevcut.

Ancak tanıtımla birlikte Maserati kalıplaşmış tasarımdan çıkıp yeni tasarımlara mı ilerleyecek hep birlikte göreceğiz. 2021 yılında çıkması beklenen otomobilin tam olarak neye benzeyeceği konusunda bir fikir veya ipucu yok. Yıl içerisinde markanın iddialı olduğu bu modelin neye benzeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Aracın başlangıç fiyatı ise 50 bin doların altında olması bekleniyor, en büyük rakipleri ise BMW X3 ve Porsche Macan olacak. Maserati’nin açıklamalarına ve söylentilere bakılırsa yakın zamanda markanın tüm modelleri elektrikli olacak, bu da Grecale modelinin elektrikli motorla gelebileceğinin göstergesi.

Modelin bir de performans versiyonu olması bekleniyor; Ghibli, Quattroporte ve Levante modellerinde olan Trofeo uygulaması Grecale için de olması büyük bir olasılığa sahip. Bu uygulama, Ferrari tarafından üretilen ikiz turbo 3.8 litrelik V-8 motora sahip, ancak bu motorun küçük boyutlu olan bu modele girip girmeyeceğini bilmiyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası