Call of Duty, Xbox Game Pass’a zamlı geliyor!

Microsoft, Xbox Game Pass’i canlandırmak için Call of Duty oyunlarını eklemeyi düşünüyor. Bu kapsamda fiyat zamlanabilir.

Call of Duty, Xbox Game Pass’a zamlı geliyor!

Microsoft, oyun ekiplerinde büyük değişiklikler yapmaya devam ediyor. Bir süre önce Activision ve Bethesda gibi alt markalarında işten çıkarmaya giden şirket, Xbox Game Pass için büyük hedeflere sahip. Call of Duty öncesi Game Pass fiyatlarında düzenlemeye gidilebilir.

Xbox Game Pass ne zaman Call of Duty alacak?

ABD’li kaynaklardan gelen raporlara göre Xbox yöneticileri arasında kapsamlı görüşmeler devam ediyor. Microsoft, Xbox Game Pass abonelik hizmetine Call of Duty gibi büyük serileri ne zaman ekleyeceğine karar vermiş değil. Bu kapsamda Game Pass Ultimate’ın fiyatı da belirsizliğini koruyor.

Öte yandan Microsoft bir süre önce Xbox’a özel oyunları PlayStation 5‘e getireceğini açıklamıştı. Bu yapımlardan ilki olan Sea of Thieves, PS5 için çıktı. Ancak şirketin bazı yeni oyunlarını da rakip platforma getirmek istediği iddia edildi. Senua’s Saga: Hellblade II’nin PlayStation 5’e gelebileceği söyleniyor.

Microsoft’taki bazı yöneticiler, yeni çıkan Call of Duty oyunlarının Game Pass’e dahil edilmesinin doğru olmadığını düşünüyor. Bu karar, oyunların yüksek fiyatlarla satılmasını engelleyerek kullanıcıları Game Pass’a yönlendirebilir.

Ancak bazı yöneticiler ise Call of Duty yapımlarının ilk günden itibaren hizmete gelmesiyle büyük etki yaratabileceğini düşünüyor. Ayrıca Activision-Blizzard satın alımının en büyük odak noktası da Game Pass’a sağlayacağı katkıydı.

İş modeli üzerinde soru işaretlerine sahip olan Microsoft, 9 Haziran’da Xbox Games Showcase’e ev sahipliği yapacak. Şirket, hem yeni oyunlarını hem de Game Pass gelişmelerini ele alacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası