iOS 18 ile üç yeni yapay zeka özelliği daha geliyor!

iOS 18 ile iPhone’lara gelecek olan üç yeni yapay zeka özelliği, telefon kullanımınızı tamamen değiştirebilir. İşte yeni özellikler…

iOS 18 ile üç yeni yapay zeka özelliği daha geliyor!

Merakla beklenen iOS 18 güncellemesiyle iPhone’lar adeta bir yapay zeka laboratuvarına dönüşecek. Apple, bu yılki WWDC 2024’te yapacağı büyük açıklama ile hepimizi şaşırtmaya hazırlanıyor. Yeni sızdırılan bilgilere göre Safari, Spotlight Arama, Mesajlar ve Takvim gibi dört temel uygulama, Apple’ın Ajax LLM yapay zeka özelliği barındıracak ve cihazlarımızda bir dizi yeni akıllı özellik sunacak. İşte detaylar…

Üç yeni iOS 18 yapay zeka özelliği ortaya çıktı

Artık Safari’de akıllı arama özelliği sayesinde, okuduğunuz makaleleri özetleyebileceksiniz. Bu işlev, tamamen cihaz üzerinde çalışacak, yani internet bağlantısına ihtiyaç duymayacak. Herhangi bir kafe ya da uçakta internetiniz olmasa bile, Safari sizin için metinleri özetleyip önemli bilgileri çıkaracak.

Spotlight Arama konusunda ise, daha zeki sonuçlar ve sıralamalar elde edebileceğiz. Apple, Spotlight’ı sürekli olarak daha doğru bilgilerle güncelliyor, böylece aradığınız şeyi daha hızlı ve etkili bir şekilde bulmanızı sağlayacak.

Mesajlar ve Siri entegrasyonu ise gerçekten ilgi çekici. AppleInsider’a göre, Siri, internet bağlantısı olmadan bile aldığınız mesajlara dayanarak yanıtlar üretebilecek. Evdeki HomePod’da saat kaç olduğunu söylemekte zorlanan Siri’nin, bu yeni özellikle nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Takvim uygulaması da büyük bir değişim geçiriyor; Hatırlatıcılar uygulamasının özellikleri Takvim’e ekleniyor. Ayrıca, Ajax LLM, metin girişi içinde kayıtlı bir kişinin adını tespit edip, bu kişiyle ilgili etkinlikleri düşünerek yanıt oluşturmanıza yardımcı olacak.

Tüm bu iOS 18 yapay zeka özelliği cihazınızda, yani iPhone’unuzda işlenecek. Verileriniz buluta aktarılmadan, iPhone’unuzun gücünden tam anlamıyla yararlanabileceksiniz. Görünen o ki, iOS 18 ile iPhone’lar hem daha akıllı hem de daha özel hale geliyor. Bakalım Apple, bu yeniliklerle kullanıcı deneyimini nasıl bir seviyeye taşıyacak? Heyecanla bekliyoruz!

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası