Google mesajlarda sevilmeyen özellik devre dışı mı kalıyor?

Google mesajlar uygulaması için animasyonlu emojiler özelliği kapatma seçeneği geliyor. İşte ortaya çıkan kaynak kodları ve ayrıntılar.

Google mesajlarda sevilmeyen özellik devre dışı mı kalıyor?

Google mesajlar uygulamasına geçen yıl Android 14 ile aldığı animasyonlu emojilerle tepki verme özelliği geldi. Ancak söz konusu özelliği sevenlerin yanında nefret edenler de oldu. İşte Google, mesajlar uygulaması için animasyonlu emojiler özelliğini devre dışı bırakma imkanı sunabilir.

Google mesajlar animasyonlu emoji özelliği nasıl devre dışı kalacak?

Ortaya çıkan yeni kaynak kodlarında, Google mesajlar için yeni bir gelişme ortaya çıktı. Ülkemizde bu tartışmaya çok şahit olmasak da Android dünyasında bu yeni özellik tartışma yarattı. Neredeyse kullanıcıları ikiye bölen Google mesajlar animasyonlu emojiler özelliği, artık yeni bir güncelleme alacak.

9To5Google’ın keşfettiği bu kaynak kodları aracılığıyla Google mesajlar uygulamasına bu seçeneği eklemeyi başardı. Buna göre karşımıza basit bir Google mesajlar animasyonlu emojiler için kapatma seçeneği çıkıyor.

Her ne kadar Google mesajlar 20240422_01_RC00 sürümü kaynak kodlarında ortaya çıkan değişiklik önemli olsa da bu sadece bir deneme de olabilir. Ancak Android forumlarında bu özelliğin çok tartışıldığı da ortada. Animasyonlu emojiler sadece Android tarafında değil iOS tarafında da uzun süredir yer alıyor. Ancak, bu animasyonları çok seven bir kitle olduğu kadar nefret edenler de çok. Hatta bazı kullanıcılar için bu uygulamayı kullanmaktan vazgeçmeye kadar gidebiliyor.

Google ise mesajlar uygulamasını özellikle son dönemde WhatsApp gibi özelliklerle donatmaya başladı. Bir SMS uygulamasından fazlası olmak isteyen Google mesajlar, iMessage gibi bir konuma yükselmek istiyor.

Bildiğiniz gibi Google mesajlar uygulamasını hem Android hem de iOS tarafında kullanılması için çaba gösteriyor. WhatsApp gibi RCS yani uçtan uca şifreleme, okundu bilgisi gibi özelliklere sahip Google Mesajar, Apple ile olan kavgayı da kazanmış durumda.

Buna göre Apple, Android ve iOS cihazlar arasında mesajlaşma desteğini sonbaharda getirecek. Kısacası iMessage için gelecek bu RCS desteği, Google Mesajlar uygulamasının da Android tarafında daha fazla kullanımına neden olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası