SonTakip

Google ödül avcılarını çağırıyor!

Google Play uygulama mağazasında yer alan üçüncü parti uygulamalardaki zayıf noktaların bulunması için Google yeni bir program başlatmış durumda.

Google ödül avcılarını çağırıyor!

Google Play uygulama mağazasında yer alan üçüncü parti uygulamalardaki zayıf noktaların bulunması için Google yeni bir program başlatmış durumda. Google Play Security Reward Program ile popüler Android uygulamalarındaki problemleri bulan araştırmacılara ödeme yapılacak.

Google Play uygulamalarında hata bulan para kazanacak!

Şirket tarafından Chrome, Chrome OS ve diğer ürünler için başlatılan hata ödülleri programları ile şimdiye kadar binlerce dolarlık ödeme yapıldı. Son olarak popüler uygulamaların geliştiricileri de programa dahil edildi. Artık en popüler Android uygulamalarından bazılarının güvenliğinin proaktif bir şekilde geliştirilmesi hedefleniyor.

Şirket, zayıf nokta ve hata ödülü platformu HackerOne için iş birliğine giderek de önemli bir hamle yaptı. Programa sadece hataları zamanında yanıtlamaya ve düzeltmeye istekli, bilgilendirme rehberlerini takip edecek ve ayrıntılı raporlar sunabilecek geliştiricilerin katılması isteniyor. Şimdilik Alibaba, Dropbox, Duolingo, Headspace, Line, Mail.ru, Snapchat ve Tinder ödüller için elverişli ancak bu listenin daha da genişletileceğinin altı çiziliyor.

HackerOne, hacker’ların uygulama güvenlik açıklarını tespit edip geliştiriciye bildirmesini ve her iki tarafın 90 gün içerisinde bir karara varacağını ifade ediyor. Hacker daha sonra programdan ödül talebinde bulunacak. Kriterlere uygunluk değerlendirmesinin ardından 1000 dolarlık ödeme yapılacak.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/google-odul-avcilarini-cagiriyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası