Telegram, düzenlemeyi daha kolay hale getiriyor

Telegram güncelleme alarak yepyeni özellikler kazandı. Bildiğiniz gibi geçen ay 400 milyon kişiyle rekor kıran platform, bu hedefini diğer …

Telegram, düzenlemeyi daha kolay hale getiriyor

Telegram güncelleme alarak yepyeni özellikler kazandı. Bildiğiniz gibi geçen ay 400 milyon kişiyle rekor kıran platform, bu hedefini diğer aylarda da artırmayı planlıyor gibi görünüyor.  Telegram video düzenleme seçeneği ekliyor, bu sayede kullanıcı deneyimini artıracak.

Telegram video düzenleme özelliği ile daha fazla kişiye sesleniyor

Özellikle karantina döneminde eve kapanan insanlar arkadaşlarıyla görüşmelerini dijital yollar ile yaparken, iş toplantılarını da benzer uygulamalar üzerinden yapıyordu. Zoom gibi platformların yükselişe geçtiği bu süreçte, normalleşmeye geçilen ilerleyen günlerde Telegram gibi mobil uygulamalara yönelme bekleniyor.

Hal böyle olunca Telegram da kolları sıvıyor ve farklı özellikler kazanıyor. WhatsApp ile rekabet içinde olan platform mobil uygulaması için yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor. İnsanların birbiriyle daha kolay ve iyi bir şekilde video paylaşmasını sağlamak için arayüzüne video düzenleyici ekliyor.

Sunulan Telegram video düzenleme özelliği ile birlikte çok daha kapsamlı görüntüleri düzenleyebildiğiniz gibi aynı zamanda  video göndermeden önce de onu düzenlemeye olanak sağlıyor. Bunun yanında bir kurgu programı gibi uygulamanın videonuzun görüntü kalitesini sizin için otomatik ayarlamasına da izin verebilirsiniz. Basit yakınlaştırma hareketi ile birlikte videonun yalnızca istediğiniz kısmını çerçeve içine alabilirsiniz.

Video düzenleme aracına, sahip olduğunuz etiketleri eklemenizi sağlayan animasyonlar eklendi. Bunun yanında videolarınıza Instagram’daki gibi metin yazabilir veya çizim yapabilirsiniz. Güncelleme yalnızca bunları sunmuyor, aynı zamanda popüler ve sevdiğiniz ifadelerinizi GIF tabanlı aramalara ayırıyor. Kategorilere ayrılan emojiler ve GIF’ler bulmaya daha kolay hale getiriyor.

Güncellemeyle birlikte aynı zamanda klasörler özelliği de fonksiyonel hale geliyor. Bu özellikte ise sohbeti basılı tutarak klasöre herhangi bir sohbet eklemenizi veya klasörden sohbet kaldırmanız sağlanıyor. Android kullanıcıları için de uygulama artık mesaj göndermek, düzenlemek veya silmek için yeni animasyonlar alıyor. Özellikle güvenlik tarafında karşımıza çıkan Telegram, iki faktörlü kimlik doğrulama ekranını da güncelledi.

Telegram güncellemesi hem iOS hem de Android için yayımlandı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası