Google Drive mobil için yenilendi, işte yeni özellikler

Google Drive mobil için yenilendi, işte yeni özellikler

Dosya paylaşımını verimli ve pratik hale getiren Google Drive masaüstü deneyimini mobile de getirmeye başladı. Mobil için yenilenen uygulama bakalım bize neler sunuyor?

Rekabet Kurulu Google’a dava açtı!

Rekabet kurulu tarafından Google, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet.Inc hakkında soruşturma açıldı. Uzun süredir bu konu konuşulsa da resmi olarak Rekabet Kurulu Google’a dava açtı!

Material Design olarak adlandırılan yeni tasarım dili mobil cihazlarda daha kolay bir kullanım sağlamayı hedefliyor. iOS ve Android için geliştirilen yeni tasarım sayesinde mobil uygulama web deneyimine benzer bir deneyim yaşatıyor.

Google Drive mobilde neler sunuyor?

Google Drive sahip olduğu yeni tasarım dili ile birlikte artık daha yetenekli ve bir alt gezinti çubuğuna sahip. Ana Sayfa, Yıldızlı, Paylaşılan ve Dosya bölümleri arasında geçiş yapmak da yeni tasarım ile birlikte artık daha kolay. Ayrıca artık hesabınıza bağlı bir bilgisayardan dosya yedeklediğiniz zaman

Sürücülerim’in yanındaki Bilgisayar sekmesinde bunlar görünüyor. Her dosya klasör içinde erişilebilen işlemler menüsü de en sık kullanılan işlemleri listenin en başına yerleştiriyor. Böylece Google Drive içinde daha kısa sürede daha verimli işler başarabiliyorsunuz.

Yeniden tasarlanan uygulama zaman için tüm mobil kullanıcılaraına sunulacak. Ancak öncelik ilk aşamada iOS kullanıcılarında. Şimdiden iOS cihazlara yayılmaya başlayan güncelleme 18 Mart’tan itibaren Android kullanıcılarına da açılacak.

https://shiftdelete.net/google-drive-mobil-icin-yenilendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası