SonTakip

Google Play sistem güncellemeleri hakkında yeni detaylar

Google, yeni yıla yeniliklerle dolu bir giriş yapıyor. Pixel serisi için getirdiği güncellemelerin yanında bir de sık sık gerçekleşen Google …

Google Play sistem güncellemeleri hakkında yeni detaylar

Google, yeni yıla yeniliklerle dolu bir giriş yapıyor. Pixel serisi için getirdiği güncellemelerin yanında bir de sık sık gerçekleşen Google Play güncellemeleri mevcut. Yakın zamanda cihazlardaki birçok sorunu gidermeye yönelik Pixel güncellemesini paylaşan şirket, şimdi de uygulama mağazası için kollarını sıvadı.

Beklenen sistem güncellemeleri, birçok hatayı çözmekle kalmayıp aynı zamanda bazı yenilikler de ekliyor. Konum servisleri, acil durum uyarıları, kişi/veri senkronizasyonu gibi birçok özelliğin hatalarını düzeltip bazı yeni özellikler de getirilecek.

Google Play sistem güncellemelerindeki yenilikler

Şirket, Aralık 2021‘de pil ömrü, cihaz bağlantısı, ağ kullanımı, gizlilik, kararlılık, güvenlik ve güncellenebilirlik gibi iyileştirmeler getirmişti. Ocak 2022 güncellemeleri ise saat dilimi yönetim sistemi için iyileştirmeler ve çeşitli ülkelerde yeni yaz saatine geçiş değişiklikleri için destek içeriyor.

Ayrıca bir oyun indirirken, henüz tamamlanmamış olsa da indirirken oynama özelliğinin yanında, bir uygulamada herhangi bir sorunla karşılaştığınızda sorunun hangi sürümden kaynaklandığını da görebileceksiniz. Google Play faturalandırmasında geliştirmeler sunarken şirket aynı zamanda cihaz güvenliğini sağlamak için Google Project’te iyileştirmeler de yapıyor.

Daha hızlı ve güvenilir indirme optimizasyonları, çeşitli performans optimizasyonları, hata düzeltmeleri ve güvenlik, kararlılık ve erişilebilirlik iyileştirmeleri yanında Play Pass ve Play Points programlarına yeni özellikler de mevcut. Bu güncelleme Project Mainline olarak gelecek.

Project Mainline nedir?

Project Mainline, ilk olarak Android 10 ile birlikte geldi. Cihazın işletim sistemine bir yazılım güncellemesi gelmeden sistemi güncelliyor. Bu pratik proje, gelen değişiklik ve güncellemeleri kaçırmamıza da neden olabilir. Fakat Google, artık bu iyileştirmeleri paylaştığı bir destek sayfasına sahip.

Google Play Sistem güncellemeleri telefonlar, tabletler, Wear OS saatler, Android Auto ve diğer Google sertifikalı Android cihazlar için geliyor. Bu nedenle Google, destek sayfasında birden fazla cihaz için gelen farklı yeniliklerden bahsediyor. Bu sistem iyileştirmeleri birkaç yıldır mevcut. Ancak değişikliklerin bir listesi Aralık 2021’den itibaren paylaşılıyor.

Android telefonunuzda yüklü olan Google Play Sistemi sürümünü, Ayarlar > Güvenlik > Google Play sistem güncellemesine giderek kontrol edebilirsiniz. Samsung telefonlar için aynı işlem Ayarlar > Biyometri ve güvenlik > Google Play şeklinde yapılıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası