SonTakip

Android için Amazon uygulaması arayüzünü yeniledi

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon, Android uygulamasını güncelledi. Menülerin, profil bölümünün ve ayarlar sayfasının yerlerini …

Android için Amazon uygulaması arayüzünü yeniledi

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon, Android uygulamasını güncelledi. Menülerin, profil bölümünün ve ayarlar sayfasının yerlerini değiştirdi. Uygulamanın görünümünü yeniden tasarlayan şirket, tüm fonksiyonlarını derli toplu hale getirerek işlevselliğini ve kullanışlılığını da artırdı.

Amazon Android uygulaması artık daha işlevsel

Amazon’un Android uygulamasının önceki sürümünde sol tarafta bir menü vardı. Hesap seçenekleri ve ürünler ile ilgili tüm ayarlar burada yer alıyordu. Ancak menüde her şey iç içeydi ve kategorize edilmemişti. Bu durum da uygulamanın kullanımını zorlaştırıyordu.

Uygulamanın yeni görünümü (Menü) Uygulamanın yeni görünümü (Profil)

Amazon, yeni güncellemeyle bu menüyü tamamen kaldırdı. Alt kısma Ana Sayfa, Profil, Sepet ve Menü düğmelerini içeren sekme çubuğu eklendi. Artık hesap ayarları, müşteri hizmetleri ve ürünlerle beraber diğer tüm işlemler için bu sekmeden faydalanacağız.

Amazon, uygulamanın yazı tipinde de değişiklikler yaptı. Profil ve Menü sekmelerindeki yazıların boyutunu büyüttü. Tüm bu yenilikler şirketin iOS uygulamasında halihazırda bulunuyordu. Bugünden itibaren ise Android kullanıcılarına sunulmuş oldu. Amazon’un Android uygulamasını telefonunuza yüklemek veya güncellemek için şu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Amazon tartışmalı logosunu da değiştirmişti

Amazon, Ocak ayında mobil uygulamaları için yeni bir logo kullanıma sunmuştu. Logo dikkatli incelendiğinde, üst kısmındaki mavi şerit nedeniyle toothbrush moustache adı verilen bıyık türünü akıllara getiriyordu. Söz konusu bıyık türüyle özdeşleşen iki tarihi isim var. Biri Charlie Chaplin, diğeri ise Nazi diktatörü Adolf Hitler.

Uygulama simgesine bakıp şeridi Adolf Hitler bıyığına benzeten kullanıcılar, Amazon’a tepki göstermişlerdi. Sosyal medyayı ikiye bölen tartışmalara Amazon’dan cevap gecikmedi. Şirket, Mart ayının başlarında mavi bant şeridini kaldırıp küçük birkaç dokunuş ile uygulama simgesini yeniden tasarladı.

Amazon sözcüsü logodaki değişikliklere ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Her zaman müşterilerimizi memnun etmek için yeni yollar araştırıyoruz. Yeni simgeyi, müşteriler alışveriş yolculuğuna telefonlarında başladıklarında; tıpkı kapı adımlarında kutularımızı gördüklerinde yaptıkları gibi beklenti, heyecan ve neşe uyandıracak şekilde yeniden tasarladık.

Şirket, Adolf Hitler benzetmesiyle alakalı ise herhangi bir yorum yapmadı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası