SonTakip

Samsung One UI batarya için önemli bir yenilikle geliyor!

Samsung, TouchWiz arayüzünden sonra Experience arayüzünü kullanıcılarına sunmuştu. Şimdi de karşımıza One UI arayüzü ile birlikte çıkacak olan Samsung oldukça iddialı bir arayüz tasarımıyla geliyor. Bugünkü yaşanılan gelişmeye göre, Samsung One UI  beta ile birlikte, Android Pie’ın  Adaptive Battery. özelliği kullanıcılara sunuldu.

Samsung One UI Adaptive Battery ile pil ömrünü artıracak!

Samsung’un bir süredir üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz haftalarda belli bölgelerdeki Galaxy S9 ve Note 9 kullanıcıları için dağıtımını gerçekleştirdiği One UI beta sürümü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Google’un son Android sürümü ile birlikte kullanıcılarına sunmuş olduğu Adaptive Battery özelliği, şimdi ise Samsung One UI beta güncellemesi ile beraber Galaxy S9 ve Galay Note 9 kullanıcılarının huzuruna sunulmuş durumda.

En son gelen beta güncellemesi ile birlikte böylece Note 9 ve S9 kullanıcıları yapay zeka tabanlı Adaptive Battery (Uyarlamalı Batarya) özelliğine kavuştular.

Yapay zeka tabanlı bu özellik sayesinde, pil ömrünü tek bir hamle ile kolay bir şekilde optimize edebilecek olan Note 9 ve S9 kullanıcıları oldukça kullanışlı bir özelliğe sahip olduklarını da özellikle belirtelim.

Note 9’un pil ömrünü uzatmak için önemli ipuçları!

Galaxy Note 9 pil ömrünü uzatmak için yapılması gerekenleri siz değerli okurlarımız için listeledik. Sizde bu yöntemleri kullanarak, pil ömrünüzü rahatlıkla uzatabilirsiniz.

Söz konusu bu özellik, cihazınızda yüklü olan uygulamaları kullanma alışkanlığınız analiz ediyor. Daha sonrasında siz uygulamadan çıktığınız zaman daha az kullandığınız uygulamalar otomatik olarak arka planda çalışması engelleniyor.

Böylece hem RAM’dan hem de pil kullanımından tasarruf etmenizi sağlayan bu özellik sayesinde, artık kullanıcıları batarya ömrü açısından daha verimli bir akıllı telefon deneyimi bekliyor.

Samsung One UI arayüzü neler sunuyor?

Samsung yeni Android arayüzü One UI ile görünümü daha da sadeleştirip, tek elle kullanım kolaylaştırmayı amaçlıyor. Android’e gelen katlanabilir telefon desteği, Samsung’un yeni arayüzünde de destekleniyor. Samsung2019 yılı içerisinde katlanabilir telefon modelleriyle karşımızda olacak. Yeni arayüz bu modellerde de kullanılacak.

Özellikle arayüz tanıtılırken, günlük hayatta sıklıkla kullanılan butonların ekranın yarısından aşağısına yerleştirildiği vurgusu dikkat çekti. Artık telefonlar günümüzde büyüyen yapılarıyla tek elimizle zor kullanılacak hale geldi.

Sürekli basılan butonların da ekranda yukarıda yer alması, kullanımı özellikle tek el ile kullanımı daha da zorlaştırıyor. Samsung yeni Android arayüzü ile bu konuya özen göstermiş ve tasarım dilinin ana hattını oluşturmuş.

Ayrıca yeni arayüzde karanlık / gece teması da bulunacak. Bununla beraber simgelerin de yeniden tasarlandığı, arayüzde yuvarlak köşeli hatların dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Simgelerle beraber fontlar da yenileniyor.

https://shiftdelete.net/samsung-one-ui-batarya-icin-onemli-bir-yenilikle-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası