SonTakip

Android 13 detayları netleşti: Telefonlara ne zaman gelecek?

Android 13 işletim sisteminin çıkış tarihinin yaklaşmasıyla özellikleri de belli olmaya başladı. Şu anda yalnızca Beta sürümü çıkan yazılım …

Android 13 detayları netleşti: Telefonlara ne zaman gelecek?

Android 13 işletim sisteminin çıkış tarihinin yaklaşmasıyla özellikleri de belli olmaya başladı. Şu anda yalnızca Beta sürümü çıkan yazılım, Pixel telefonlar için kullanılabiliyor. İşletim sisteminin 11 Mayıs tarihinde yapılacak Google I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Fakat akıllı telefonlara Ağustos ya da Eylül ayı tarihlerinde gelmeye başlayacak. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Android 13, hangi yenilikleri getirecek?

Geliştiricilerin Tiramsu adını verdiği Android 13 Beta’a çok fazla yeni özellik yayınlanmadı. Şirket, asıl açıklamaları yapmak için 11 Mayıs tarihinde gerçekleşecek etkinliği bekliyor. İşletim sisteminin en önemli özelliklerden biri gizlilik ve güvenlik alanında oldu. Yazılım, iOS‘ta olduğu gibi uygulamaların fotoğraflara erişimini isterken tümüne izin vermeden yalnızca belirli olanları seçmek için olanak sunacak.

Android 13, birden fazla dil kullanmak isteyen kişiler için de yeni bir özellik sunacak. Kullanıcılar artık telefon ve uygulamaların dillerini birbirinden bağımsız olarak ayarlayacak. Yazılım, yeni tasarlanmış duvar kağıtları seçerken de farklı bir arayüz sunacak. Arayüz temasında, ara renklerin ve pastel tonların da bulunduğu 16 farklı renk kombinasyonu gelecek.

Google yeni arayüz özelliği ile ilgili şunları belirtti:

“Desteklenen Android başlatıcılarındaki uygulama simgeleri, kullanıcının seçtiği duvar kağıdının ve diğer temaların rengini devralacak şekilde renklendirilmiştir.”

Android 13, hangi markaya ne zaman gelecek?

Şirket Android 13
Samsung 2022 yılı Aralık ayı
OnePlus 2022 yılı Aralık ayı
Sony 2023 yılı Mart ayı
Xiaomi 2023 yılında Şubat ya da Mart ayında

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası