Google Mesajlar Instagram’ın beğenilen özelliğini alıyor

Google Mesajlar, Instagram sohbetlerinde kullanıcıların sık sık kullandığı bir özelliği getiriyor. İşte detaylar!

Google Mesajlar Instagram’ın beğenilen özelliğini alıyor

Google Mesajlar, kullanıcıların sohbetleriyle etkileşim kurma biçiminde devrim yaratabilecek önemli bir güncellemeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Son haberlere göre Google, Instagram gibi sosyal medya platformlarında görülen, kullanıcıların mesajlara basit bir çift dokunuşla tepki vermesine olanak tanıyan yeni bir özelliği deniyor.

Google Mesajlar’da da çift dokunmayla mesaja emojiyle tepki verilebilecek

Şu anda Google Mesajlar uygulamasının beta sürümünde test aşamasında olan özellik, mesajlara tepkilerle cevap verilmesi sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Geleneksel yöntem olan mesaja uzun basarak emoji tepkilerinden oluşan bir menüye ve kopyalama ya da silme gibi ek seçeneklere erişmek yerine, kullanıcılar mesaja iki kez dokunarak hızlı bir şekilde tepki verebilecekler.

Çift dokunma hareketinin tam olarak nasıl uygulanacağı belirsizliğini korurken, kullanıcıların bir mesaja çift dokunduktan sonra tepkileri için kullanmak istedikleri belirli emojiyi seçmeleri gerekebileceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte, Google’ın çift dokunma eylemini özellikle kalp emojisi gibi varsayılan bir tepki için ayırabileceği ve böylece sık sık tek bir tepki kullanan kullanıcılar için süreci basitleştirebileceği yönünde varsayımlar da var.

Google’ın mesajlaşma platformunda kullanıcı etkileşimini optimize etmenin yollarını aktif olarak araştırdığı açık. Şirket, Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarından ‘ilham’ alarak, bir mesajlaşma uygulamasından beklenen işlevselliği ve çok yönlülüğü artırmayı hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası