SonTakip

Google Fit, Play Store’da indirme rekoru kırdı!

Pandemi sürecinde insanların karantinada kalması, hiç şüphesiz spor aktivitelerinin de önüne geçti. Ancak kısıtlamaların kademeler halinde …

Google Fit, Play Store’da indirme rekoru kırdı!

Pandemi sürecinde insanların karantinada kalması, hiç şüphesiz spor aktivitelerinin de önüne geçti. Ancak kısıtlamaların kademeler halinde kalkması ve spor merkezlerinin yeniden açılması, kullanıcıları tekrardan spora yöneltti. İnsanların tekrar spora yönelmesi ise, akıllı telefon ya da tabletlerde kullanılan sağlık uygulamalarına da talebi artırdı.

Bildiğiniz üzere Google, hem Android hem de iOS için spor aktivitelerini takip edip analizler yapmaya olanak tanıyan Google Fit uygulamasını piyasaya sürdü. Şimdi ise popüler olan bu uygulama, Android kullanıcılar tarafından Play Store’da yeni bir indirme rekoruna ulaştı.

Google Fit, Play Store’da 100 milyon indirmeye ulaştı

Google’ın birkaç yıl önce, Fitness takip uygulaması Google Fit’ten vazgeçeceği söyleniyordu. Ancak şirket 2018 yılında tüm olumsuzluklara rağmen kolları sıvadı ve kullanıcılara yepyeni bir Fitness programı sundu.

Google’ın sürekli olarak güncellenen Google Fit uygulaması, tüm bu çabaların ardından Android cephesinde büyük bir kitleye ulaştı. Kısa süre önce popüler fitness uygulaması Google Fit, Play Store’da 100 milyon indirmeyi aştı. Bu, hem kullanıcıların daha çok spora yöneldiğini gösterirken, hem de uygulamaya duyulan ihtiyacın da arttığını ortaya koyuyor.

Google, özellikle sağlık ve egzersiz tarafındaki çalışmalarını da epey artırdı. ABD’li şirket bu yılın başlarında Fitbit’i satın alarak önemli bir adım attı.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Google Fit, yakın zamanda Pixel model bir telefonun kamerasını kullanarak solunumu ölçmeye yarayan yeni bir özelliğe de kavuştu. Ek olarak temmuz ayında uygulamanın tasarımında da yine bir takım değişiklikler yapıldı.

Tüm bunlar Google’ın, fitness uygulamasıyla yakından ilgilendiğini ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçladığını gösteriyor. Hiç şüphesiz bunun karşılığı da indirme sayılarıyla veriliyor. Şirketin popüler fitness uygulaması, başarılı gidişatı sayesinde yakın zamanda 100 milyon indirmeye ulaştı ve artık daha fazla kitlenin de tercihi oldu.

Önümüzdeki günlerde ise Google, Fit uygulamasını Wear OS kullanan saatlere göre de uyarlayacak. Son olarak Samsung, Wear OS işlemcili Galaxy Watch 4 serisini piyasaya sürerken, Google ise yakında yapacağı güncelleme ile Watch 4’e özel yenilikleri kullanıma sunacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası