SonTakip

Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi!

Android 8.0 ile güncellenen ve bir süredir dalga konusu olan hamburger emojisi Android 8.1’de bira bardağı emojisiyle birlikte güncellendi.

Android 8.1 ile hamburger emojisi düzeltildi!

Android 8.0 ile emojileri yenileyen Google kullanıcıların tepkisini çeken 2 farklı yenilik yapmıştı. Bunlardan ilki hamburger emojisi iken bir diğeri de bira bardağı emojisi olarak dikkat çekti.

Hamburger emojisi Android 8.1 ile düzeltildi!

Google’ın büyük tartışmalara yol açan hamburger emojisi, Android 8.1 ile değiştirildi. Büyük bir hata yapılarak dünyaca kabul görmüş hamburger malzeme sıralamasının değiştirildiği emoji, sosyal medyada alay konusu olmuştu.

Hamburger peynirinin en alta konumlandırıldığı emojide bunun gerçek olamayacağı, peynirin üzerindeki etin kayacağı ve malzemelerin öyle durmayacağı yönünde gelen tepkiler Google’ın emojiyi düzeltmeye gitmesine neden oldu.

Uzun süredir dalga konusu olan emoji hakkında Google CEO’su Sundar Pichai de açıklama yapmış ve sorunun çözüleceğini söylemişti. Nitekim söylenende oldu.

Android 8.1 ile birlikte Emojipedia’da gözüken yeni emojide artık en altta hamburger köftesi, onun üstünde sırayla peynir, domates ve marul yer alıyor.

Yeni sürümle güncellenen bir diğer emojisiye bira bardağı. Android 8.0 sürümünde yarı dolu olan bardaktan fizik kurallarına aykırı bir şekilde taşan köpükler, yerini tam dolu olan bardaktan taşan köpüklere bırakmış.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/android-8-1-ile-burger-emojisi-duzeltildi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası