Listenize ekleyin! IMDb’ye göre en iyi Türk dizileri!

Bu içeriğimizde IMDb puanlarına göre en iyi Türk dizilerini sizin için listeledik. İşte mutlaka göz atmanız gereken o yapımlar…

Listenize ekleyin! IMDb’ye göre en iyi Türk dizileri!

Dizi izlemek, günlük hayatın yoğun temposundan ve stresinden uzaklaşarak farklı dünyalara adım atmanın en eğlenceli yollarından biri olarak kabul ediliyor. Bu bağlamda en iyi dizileri araştırıyor olabilirsiniz. Biz de bu doğrultuda 2024 yılı itibariyle IMDb’ye göre en iyi Türk dizileri içeriği ile karşınızdayız.

En iyi Türk dizileri (IMDb)

Gibi

İlk bölümü Ocak 2021’de yayınlanan Gibi, sürekli birlikte vakit geçiren fakat aralarında bitmek bilmeyen didişmeler olan iki yakın arkadaş Yılmaz ve İlkkan’ı merkezine alır. Dizi, sıradan gibi görünen hayatları, tufah ve beklenmedik olaylar ile sürekli karmaşık hale gelen iki arkadaşın yaşadıkları maceraları anlatıyor.

Leyla ile Mecnun

En iyi Türk dizilerinden Leyla ile Mecnun, adından da anlayabileceğiniz üzere efsanevi karakterler Leyla ile Mecnun’un hikayesini temel alır. Absürt komedi, bilimkurgu ve durum komedisi gibi ögelere yer veren dizi, izleyicileri derinden etkiliyor.

Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi

Emrah Serbes’in Her Temas İz Bırakır adlı romanından esinlenerek hazırlanan Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi, başkent Ankara’da geçen ve bir grup polis memurunun yaşadığı olayları anlatan polisiye dizisi olarak biliniyor.

Şahsiyet

2018 yapımı polisiye ve dram dizisi olan Şahsiyet de en iyi Türk dizileri arasında yer alıyor. Söz konusu yapım, Alzheimer teşhisi alan emekli adliye memuru Agâh Beyoğlu’nun geçmişte adaletin yerini bulmadığına inandığı kişilere karşı genç kadın dedektif Nevra ile kesişen yolları üzerinden intikam planlarını işler.

Kardeş Payı

Kardeş Payı, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini üstlendiği bir komedi dizisi olarak biliniyor. Ali ve Metin karakterlerini canlandıran kardeşler, dünyayı kurtaracak bir icadın peşinde koştukları sırada yaşanan komik ve dramatik olaylar anlatılır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası