Facebook Huawei’ye yaptırım uygulama kararı aldı!

Facebook Huawei’ye yaptırım uygulama kararı aldı!

Amerika Birleşik Devletleri tarafınan alınan kararlar kapsamında Huawei’ye uygulanan ambargo konusunda son birkaç gündür sessizlik hakimdi. Facebook Huawei için yaptırım uyguladığını açıklayarak yasakları yeni bir boyuta taşıdı.

Bugüne kadar Huawei ile ilişkilerini askıya alan firmalar arasında Google’dan ARM’a kadar onlarca farklı teknoloji devi bulunuyor. Ancak, ilk defa internet odaklı bir platform Huawei ile ilişkilerini askıya aldığını duyurdu.

Huawei kullanıcıları için yapılan anket şaşırttı!

Huawei tarafında son zamanlarda yaşanan sorunlar, özellikle kullanıcılar için büyük endişe yaratmayı başardı. Huawei kullanıcıları için yapılan anket oldukça şaşırtıcı sonuçları ortaya koydu.

Facebook Huawei’ye yaptırım uygulama kararı aldı!

Facebook uygulamalarının artık Huawei telefonlara önceden yüklenmeyeceği belirtiyor. Yani, Huawei’ye ait bir telefonu satın aldığınızda Facebook ve Messenger gibi uygulamaları önceden yüklenmiş halde bulamayacaksınız.

Ancak, Facebook’un uyguladığı ambargo şu haliyle oldukça  zararsız. Zira, kullanıcılar Google Play Store üzerinden veya en kötü senaryoda Play Store olmasa bile APK dosyasını indirerek uygulamayı cihazlarına kurabilir.

Reuters’in haberinde Facebook’un uyguladığı bu yasağın sadece yeni modeller ile sınırlı kalmayacağı belirtiliyor. Yani, bugünden sonra fabrikada üretilecek olan ve hali hazırda piyasada olan telefonlarda Facebook’un bünyesinde bulundurduğu uygulamalardan arındırılmış bir şekilde kutudan çıkabilir.

Twitter gibi platformlar ise Huawei yasağı konusunda sessizliğini koruyor.

https://shiftdelete.net/facebook-huawei-ye-yaptirim-uygulama-karari-aldi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası