SonTakip

WhatsApp’tan kullanıcıları sevindirecek ‘çıkartma’ güncellemesi!

WhatsApp, çok yakın bir tarihte yeni ‘çıkartma‘özelliğini herkese sunacak. Bilindiği üzere platformda kendi çıkartmalarını paylaşmak isteyenler …

WhatsApp’tan kullanıcıları sevindirecek ‘çıkartma’ güncellemesi!

WhatsApp, çok yakın bir tarihte yeni ‘çıkartma‘özelliğini herkese sunacak. Bilindiği üzere platformda kendi çıkartmalarını paylaşmak isteyenler farklı mobil uygulamalar kullanmak zorunda kalıyordu. Bu uygulamalar sayesinde kullanıcılar, özgün çıkartmalar geliştiriyordu. Ancak WhatsApp’ın artık bu duruma bir son vermeye çalıştığını görüyoruz. Meta’ya bağlı sosyal medya platformu, kullanıcıların yüzünü bir hayli güldürecek!

Whatsapp, özgün çıkartma oluşturmanıza izin verecek

91mobiles‘in haberine göre, sızıntı kaynağı Mukul Sharma önemli bir güncellemeyi keşfetti. WhatsApp’ın beta sürümünde çıkartma özelliğini geliştirmeye çalıştığını fark etti. Böylece platform, kullanıcıların kendi çıkartmalarını oluşturmalarına izin verecek.


91mobiles’in ulaştığı ekran görüntüsü.

WhatsApp, çıkartma özelliği üzerinde çalışırken bir ekran görüntüsü de haber kaynaklarına ulaştı. Özelliğin ekran görüntüsünde ‘oluştur’ metni ve bir ‘+’ simgesini görüyoruz. Görünüşe göre nihai sürümle birlikte kullanıcılar, bir fotoğraf yükleyerek kendi çıkartmalarını oluşturabilecek.

Bununla birlikte, özelliğin birkaç hafta içinde herkese sunulmasını bekliyoruz. Ayrıca şu anda WhatsApp yalnızca harici uygulamalardan üçüncü taraf çıkartmaların eklenmesine izin veriyor. Yani özellikle birlikte artık bunlara ihtiyaç kalmayabilir.

WhatsApp, yeni çıkartma özelliğini öncelikle Android‘de başlatacaktır. Daha sonra iOS‘a da gelmesini bekliyoruz. Bunun dışında, yeni ‘oluştur’ simgesi mevcut çıkartma bölümünün yanına yerleştirilebilir. Bu konu hakkında yeni gelişmeler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlaveten, WhatsApp’ın sohbetlerdeki herkes için mesajları silebilmenize yönelik yeni çalışmaları olduğunu biliyoruz. Platform, zaman sınırını artırmaya çalışıyor. WhatsApp şu anda bir mesajı herkesten silmek için 1 saat, 8 dakika, 16 saniye süre tanıyor. Ancak zaman sınırının gelecekteki bir güncellemede daha da uzatılacağı söyleniyor.

Özellik şu anda test aşamasında ve beta test kullanıcıları için de mevcut değil. Bu arada, ilk olarak mesaj silme herhangi bir süre sınırını kaldırmaya çalıştığı yönünde haberler geldi. Ancak daha sonra sadece süreyi uzatacağı şeklinde haberler çıktı. Bu özellik, WhatsApp Desktop beta 2.2147.4’te görüldü. Platform, zaman sınırını 6 gün 8 dakika olarak değiştirmeye çalışıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası