SonTakip

Windows 7 kullanıcılarına Windows 11 müjdesi

Dün Windows 11 sızdırıldı. Dün sizlerle paylaştığımız haberde Windows 11’i indirebilir ve deneyimleyebilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var …

Windows 7 kullanıcılarına Windows 11 müjdesi

Dün Windows 11 sızdırıldı. Dün sizlerle paylaştığımız haberde Windows 11’i indirebilir ve deneyimleyebilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var. Windows 11’in sızan versiyonu bir geliştirici sürümü ve bu sürümü bilgisayarınıza kurmak tüm sorumluluğu size yükler. Kullanıcılar uzun süredir Windows 7’yi tercih ediyor. Bu kullanıcılar 8.1 ve 10 gibi Windows versiyonlarına geçmedi. Yine de Microsoft’un onlar için bir sürprizi var.

Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları ücretsiz bir şekilde Windows 11’e geçebilecek

XDA Developers göre Windows 11, Windows 7 ve Windows 8.1’i desteklemeye yönelik ürün yapılandırma anahtarlarına sahip. Bu da tüm Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabileceğini gösteriyor. Son dönemlerde Sun Valley güncellemesi ile ilgili çok fazla bilgi ve sızıntı ortaya çıktı. En büyükleri ise Windows 11’in direkt olarak sızdırılması.

Windows 10 sahipleri Windows 11’e geçmek istediklerinde ayrı bir yükseltici araç indirmelerine gerek kalmayacak. Sıradan bir güncelleme gibi Windows Update ekranından Windows 11 güncellemesi alabilecekler. Fakat Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları bir güncelleme aracı ile Windows 11’i indirecek.

Ayrıca geçtiğimiz ay Microsoft CEO’su Satya Nadella, 1.3 Milyar cihazın Windows 10 ile çalıştığını belirtmişti. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları eğer Windows 10’a geçerse ki Windows 11’in ne zaman çıkacağı belli değil. Windows 10’nun kullanıcı sayısında büyük bir artış olabilir. Ayrıca Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları isterlerse cihazlarını Windows 10’a ücretsiz bir şekilde yükseltebilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası