Son Windows güncellemesini yüklerseniz bilgisayar kullanımınız eziyete dönüşebilir!

Microsoft’un yayımladığı yeni Windows güncellemesi, birçok cihazda bazı önemli hatalara neden oldu. Detaylar haberimizde

Son Windows güncellemesini yüklerseniz bilgisayar kullanımınız eziyete dönüşebilir!

Teknoloji devi Microsoft, Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemlerini kullanan 32 bit bilgisayarlar için yeni bir güncelleme yayımladı. Yayımlanan bu güncelleme, bazı temel sistem fonksiyonlarında hataya sebep olarak bilgisayar kullanımını olumsuz yönde etkiledi. İşte detaylar

Windows güncellemesini alan kullanıcılar sorun yaşadılar

Microsoft’un 32 bit bilgisayarlar için yayımladığı yeni güncelleme, dosya kopyalama ve kaydetme fonksiyonlarının kullanımında hatalara neden oldu. Güncellemeyi alan Windows kullanıcıları üzerinde çalıştıkları belgeleri kaydederken, herhangi bir dosyayı kopyalarken veya yapıştırmaya çalışırken sorun yaşadılar.

Microsoft tarafından yapılan açıklamayla birlikte şirketin hatanın farkında olduğu ve kısa bir süre sonra yayımlanacak olan güncelleme ile çözüme kavuşturulacağı aktarıldı. Sorun çözülünceye dek işlevsiz olan komutları ancak birkaç kez deneme sonucunda kullanabiliyor olacağımızı aktaran şirket, hata için üzgün olduklarını ifade etti.

Hatanın çözümü için yayımlanacak olan güncelleme dağıtılmadan önce sorunu çözmek için önceki sürüme geri dönüş yapmak da alternatif bir seçecek. Bunun için tüm Windows dağıtımlarında kullanabildiğimiz ‘Sistem Geri Yükleme’ fonksiyonundan yardım almanız gerekecek. Araç sayesinde yeni sürümle birlikte gelen hatadan kolaylıkla kurtulabilir, çalışmalarınızda tekrardan eski verimi yakalayabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası