Windows 11 “Telefondan devam et” özelliğine kavuşuyor!

Microsoft’un güncel işletim sistemi Windows 11 yeni bir özelliğe kavuşuyor. Windows’u iş amaçlı kullananlar artık telefondan devam edebilecek.

Windows 11 “Telefondan devam et” özelliğine kavuşuyor!

Microsoft, Windows 11 ile getirdiği birçok yenilikle kullanıcıların kalbini kazanmayı başarmıştı. Şimdi ise şirket Windows’u iş amaçlı kullananlar için yeni bir özelliği deniyor. Bir araştırmacı tarafından tespit edilen “Telefondan devam et” özelliği, bulut ile dosyaların bir anda telefonunuza aktarılmasını sağlıyor.

Tek tuşla Windows 11’deki dosyalara telefondan erişin!

Şüphesiz Windows 10 işletim sistemleri arasında hala sağlam bir yer ediniyor. Ancak günümüz teknolojisine uyum ve tasarım tarafından baktığımızda Windows 11 gerçekten herkese hitap edebiliyor. Windows’u iş amaçlı kullananlar için de yenilikler getirmeyi ihmal etmeyen Microsoft, iddialara göre son günlerde “Telefondan devam et” özelliği üzerinde çalışıyor.

OneDrive kullanıcıları için tasarlanan yeni “Telefondan devam et” özelliği bulut tabanlı hizmetleri kullananlar için büyük kolaylık sunuyor. Bazı belgeler bilgisayarda gerekli olduğu kadar telefonda da lazım olabiliyor. Tabi OneDrive bu hizmeti zaten sunuyor. Ancak burada yeni eklenen özellik, siz bir dosyayı düzenlerken, hatta Windows 11 masaüstünüzde herhangi bir işlem yaparken, bir anda işleri telefon üzerinden yönetmek.

Microsoft şimdilik konu hakkında bir açıklama yapmasa da sızıntılar dosya ve belgelerin düzenlemesinin Windows 11’den telefona anlık olarak aktarılabileceğini gösteriyor. Ancak bu durum ekranın tamamen aktarılmasına da imkan sunabilir. Bu sayede TeamViewer gibi uygulamalara gerek kalmadan ekranın telefon ya da tablet gibi cihazlarda da görünmesi sağlanabilir. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası