Windows 12 geliyor! Microsoft sil baştan yapacak

Geçtiğimiz yıl Windows 11’i duyuran ve kullanıcıları en yeni işletim sistemine yönlendiren Microsoft, Windows için radikal bir değişikliğe …

Windows 12 geliyor! Microsoft sil baştan yapacak

Geçtiğimiz yıl Windows 11’i duyuran ve kullanıcıları en yeni işletim sistemine yönlendiren Microsoft, Windows için radikal bir değişikliğe gidiyor. Şirketin her üç yılda bir büyük güncelleme yaparak yeni Windows’a geçeceği öğrenildi. Yani Windows 12 çıkış tarihi 2024 olarak ayarlanmış olabilir.

Windows 12’nin çıkış tarihi 2024 mü?

Windows Central tarafından hazırlana son rapora göre Microsoft, yeni Windows’ları kullanıcılara sunma konusunda eski stratejisine dönüş yapıyor. İddiaya göre yazılım devi, Windows 11 Sun Valley 3 isimli yıllık güncellemeyi iptal etti ve yeni işletim sistemine yöneldi.

Yeni işletim sisteminin ise Windows 12 olarak adlandırılacağı ve 2024 yılında geleceği tahmin ediliyor. Daha önce her üç yılda bir yeni sistemini duyuran Microsoft, 2021 yılında çıkış yapan Windows 11’le birlikte bu stratejiye geri dönüyor olabilir.

Bu değişiklikle birlikte Windows 11 güncelleme aralığı da değişecek. “Moments” olarak adlandırılan yeni stratejiyle, 2024’e kadar Windows 11 için yılda dört büyük güncelleme yayınlanacak. Ancak Insider programına kayıt olan kullanıcılar, beta testlerini sık sık almaya devam edecek.

Microsoft’un bu kararı önümüzdeki yıldan itibaren uygulayacağı düşünülüyor. Bundan dolayı Windows 11 2H22 güncellemesinin (Sun Valley 2) ardından, sadece yılda dört büyük güncellemeye dönüş yapılacak. 2024 yılında ise yeni bir işletim sistemi sunulacak.

Aslında Microsoft’un ne yapmaya çalıştığını anlamak biraz zor. 2015 yılında tanıtılan Windows 10 ile yıllık iki büyük güncelleme paylaşan Microsoft, Windows 11’in ise her yıl büyük bir güncelleme alacağını söylemişti. Yeni karar ise Windows kullanıcıları için beklenmedik bir değişikliğe işaret ediyor.

Yine de tüm bunların iddia olduğunu ve Microsoft tarafından onaylanmadığını hatırlatmak gerekiyor. Windows 11 kullanıcıysanız, hala büyük çaplı Sun Valley 3 güncellemesini bekleyebilirsiniz. Windows 12’nin 2024 yılında gelip gelmeyeceğini de göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası