SonTakip

Microsoft’un, Windows 10 sorunlarıyla yine başı dertte

Microsoft, merakla beklenen ”Sun Valley” sürümünü bu yıl sonlarında piyasaya sürecek. Ancak şirket, mevcut Windows 10 sorunlarıyla sürekli olarak …

Microsoft’un, Windows 10 sorunlarıyla yine başı dertte

Microsoft, merakla beklenen ”Sun Valley” sürümünü bu yıl sonlarında piyasaya sürecek. Ancak şirket, mevcut Windows 10 sorunlarıyla sürekli olarak gündeme geliyor.  Kullanıcılar, şimdi de son güncellemeden şikayetçi.

Windows 10 kullanıcılarından gelen bildirimlere göre son güncelleme, bazı kişiler tarafından yüklenemiyor. Aynı zamanda yükleyen kişiler içinde yeni sorunları ortaya çıkıyor. Peki son sürümde hangi hatalar mevcut?

Windows 10 güncellemeleri can sıkıyor

Microsoft’un Salı günü piyasaya sürdüğü KB5001330 güncellemesi, güvenlik yamasını ve bir takım düzeltmeyi beraberinde getiriyordu. Daha önce tespit edilen yazıcı ve bunun gibi benzer hataların da bu sürümde giderildiği söyleniyor. Lakin kullanıcıların bazıları, Salı günü yayımlanan güncellemeyi ne yazık ki bilgisayarlarına yüklerken sorunlarla karşılaşıyor.

Windows 10 KB5001330 sürümü çeşitli hatalarla geliyor

Sosyal medya, forum sayfaları ve çeşitli mecralarda konular açan Windows 10 kullanıcıları, yaşadıkları sorunları burada belirttiler. Bu şikayetler doğrultusunda çoğunluk, güncellemeyi yüklediği sırada; 0x800f081f, 0x800f0984 ve 0x800f0922 gibi hatalarla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Hatta bir kullanıcı sorununu şu şekilde dile getirdi;

“Güncellemeyi yükle dediğim sırada 0x800f0984 ve KP5001330 hatalarıyla karşı karşıya kaldım. Bu sorun, Surface Studio 2 ve Surface Pro 7 cihazlarımda ortaya çıktı.”

Yukarıdaki sorunların yanı sıra bazı kişiler de güncellemeyi yüklediğini ifade ediyor. Ancak bu kullanıcılarda yeni gelen güncellemede performans düşüklüğünden şikayetçiler. Örneğin; oyun çökmeleri, grafik donmaları ve kare hızlarında ciddi düşüşler. İşte yaşanan bu sorunlarda yeni güncelleme ile ortaya çıkıyor. Dolayısıyla her iki durumda da kullanıcıyı tatmin eden bir şey olmuyor.

Şu anda Microsoft yaşanan bu sorunlarla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak şirket bu şikayetleri gördüğünde gerekli güncellemeleri hazırlayacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası