Windows 10 Cloud geliyor!

Microsoft, Google Chrome OS karışısına Windows 10 Cloud adıyla önemli bir alternatif çıkarma planları içerisinde gibi gözüküyor. Peki, Windows 10 Cloud hakkında neler biliniyor?

Windows 10 Cloud geliyor!

Microsoft, Google tarafından geliştirilen Chrome OS karşısına oldukça ciddi bir rakip çıKarmak niyetinde gibi gözüküyor. windows 10 Cloud adlı sürüm, Chrome OS için pazarda önemli bir tehdit olabilir.

Microsoft, Windows 10 Cloud ile ucuz bilgisayarları hedefliyor

Windows 10 işletim sisteminin basitleştirilmiş bir sürümü olarak sunulması beklenilen Windows 10 Cloud’un doğrudan bulut işlevleri sunan bir yazılım olmayacağı düşünülüyor. Sadece Windows Mağaza üzerinden Evrensel Windows Uygulamaları (UWP) kurulumuna izin vermesi beklenilen temel düzeydeki işletim sistemi, daha çok bilgisayar üreticilerine ücretsiz ya da düşük maliyetli bir seçenek olarak sunulabilir.

Bu anlamda Microsoft, Windows 10 Cloud ile Chrome OS yolunu takip edecek diyebiliriz. Şirketin, daha önce Windows 8.1 Bing ürünüyle böyle bir deneme yaptığını da hatırlatalım. Windows 10 Insider test yapıları içerisindeki referanslardan ortaya çıkan Windows 10 Cloud, daha önce Windows 10 oyun Modu özelliğini de yakalayan The Walking Cat (h0x0d) tarafından ortaya çıkartılmış durumda. Hatta Windows 10 Cloud, birisinde Medya Player olmayan iki farklı sürümle gelecek gibi gözüküyor. Bunu söylememizin sebebiyse “N” takısının satırlardan birisinde olup birisinde olmaması.

Windows 10 Cloud ne zaman tanıtılacak?

Windows 10 Cloud tanıtımının Nisan ayı içerisinde Creators Güncellemesi ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Bakalım Windows 10 Cloud için üretici ve kullanıcıların ilgisi ne yönde olacak?

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/windows-10-cloud-geliyor-79048

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası