SonTakip

210 Derecelik VR Gözlüğü!

EyeForce sanal gerçeklik kulaklığı sağladığı 210 derecelik görüş açısıyla VR sektörüne bir yenilik getiriyor. Rekabet içerisinde yer alan diğer şirketlerin bu adıma tepkisi nasıl olacak?

210 Derecelik VR Gözlüğü!

Sanal gerçeklik sektörü; Samsung, HTC, Oculus, Google, Sony vb. birçok şirketin çalışmaları altında gelişimini sürdürüyor.

Kullanıcılara sanal gerçeklik deneyiminin sunduğu olanaklarını arttırmaya çalışan şirketler, farklı çözümleri meydana getirmeye çalışıyorlar.

Söz konusu farklılığı meydana getirmek adına geliştirilen EyeForce çözümü bu noktada ön plana çıkıyor.

EyeForce adlı yeni VR gözlüğü kullanıcılara 210 derecelik bir görüş açısı sunarak bu alanda bir farklılık meydana getiriyor.

EyeForce’dan 210 derecelik VR Gözlüğü!

EyeForce, bir insanın sahip olabileceği en yüksek görüş açısı 210 derecelik görüş açısını kullanıcılara sunuyor.

Piyasadaki mevcut sürümler HTC Vive ya da Oculus Rift‘in 110 derecelik görüş açısına oranla neredeyse 2 kat daha geniş bir görüş açısı sunan cihaz, oldukça geniş bir ekrana sahip.

3840 x 1080 piksel OLED ekrana sahip cihaz, ekstra donanım paketleri ile birlikte 9 eksenli hareket izleme olanağı sunuyor.

GTX970/AMD R9 290 grafik kartı gereksinimlerini barındıran cihaz, bu doğrultuda Oculus Rift ve HTC Vive cihazlarıyla benzerlik gösteriyor.

Bir insanın sahip olabileceği azami görüş açısına sahip durumdaki VR cihazı, tüm boyutlarıyla sanal gerçeklik çözümünü deneyimlemek isteyen kullanıcılara yönelik olarak gözüküyor.

Cihazın, fiyat performansı açısından da piyasadaki sürümlerinden daha ucuz bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

Kickstarter üzerinden Nisan 2017 tarihinden itibaren piyasaya sürülmesi beklenen cihaz 399 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Tam paket kulaklık ayrıca, oyun denetleyicisi ve ayrı bir hareket izleme cihazı içeriyor.

Cihazın piyasadaki sürümlerinden daha verimli bir yazılım desteğine sahip olduğu takdirde, cihazın VR sektöründe büyük bir etki yaratabileceğini söyleyebiliriz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/210-derecelik-vr-gozlugu-74840

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası