SonTakip

WhatsApp’ın iOS için denediği özellik Android’e geliyor

WhatsApp, Eylül başında yayınladığı yeni gizlilik özelliği ile iOS tarafına önemli bir güncelleme denemesine başladı. Yaklaşık yedi yıldır …

WhatsApp’ın iOS için denediği özellik Android’e geliyor

WhatsApp, Eylül başında yayınladığı yeni gizlilik özelliği ile iOS tarafına önemli bir güncelleme denemesine başladı. Yaklaşık yedi yıldır WhatsApp, gizlilik güncellemesi yapmadı. Buna göre aynı gizlilik özelliği Android tarafına da geliyor.

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması kullanıcı sözleşmesi ile başında dolanan kara bulutları atmanın peşinde. Bu anlamda WhatsApp, uzun süredir elini atmağı gizlilik ayarları için elini taşın altına soktu.

WhatsApp Android için yeni gizlilik özelliği denemesi yapıyor

Eylül başında karşımıza çıkan iOS gizlilik özelliği ile benzer olan bu Android denemesi, muhtemelen aynı yapıda olacak. Daha önce kullanıcılara profil bilgilerini kimlerin görüntüleyebileceği seçeneği sunan WhatsApp, bu gizlilik ayarı için daha detaylı bir çözüm getiriyor.

Buna göre artık tek bir kişiye bile profil bilgilerini kapatmak mümkün olacak. Bu sayede WhatsApp son görülmeyi istediğiniz kişiye kapatmanız mümkün.


WhatsApp gizlilik özelliği denemesi 2.21.20.10 beta güncellemesi ile karşımıza çıktı

Bu yeni denenen WhatsApp özelliği sayesinde profil bilgileri dışında hakkımda, profil resmi detayları da kişiye özel kapanabilecek. Burada önemli olan detay ise engellenen kişinin güncel bir WhatsApp versiyonu kullanmasına gerek olmaması.

Eğer WhatsApp uygulaması için Android tarafında beta programına katıldıysanız, çok yakında bu güncelleme karşınıza çıkabilir. Şu an için bu özellikleri getirecek 2.21.20.10 WhatsApp güncellemesinin ne zaman dağıtılmaya başlayacağı ise belli değil.

WhatsApp sözleşmesi ve yaşananlar

WhatsApp her ne kadar halen mesajlaşma uygulamaları pazarının bir numarası olsa da, bir çok kullanıcı son bir yılda alternatif kanallar aramaya başladı. Facebook, WhatsApp için aldığı sözleşme kararından dönse de, bu itibar kaybının etkileri devam ediyor. Özellikle Telegram bu dönemde WhatsApp’tan önemli bir kullanıcı kitlesini çekmeyi başardı.

Bildiğiniz gibi WhatsApp, 2021 başında kullanıcılar attığı mesajla 1 Şubat itibariyle sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını sileceğini açıkladı. Daha sonra bu tarihi 15 Mayıs‘a erteleyen firma son olarak ise bu politika değişikliğinden vazgeçti. WhatsApp bu kullanıcı sözleşmesi ile kullanıcıların bilgilerini Facebook ile paylaşmasını istiyordu.

Türkiye’de ise Rekabet Kurumu, Facebook’un WhatsApp sözleşmesi geri adımı öncesi aldığı kararla bu sözleşmenin Türkiye kullanıcıları için geçerli olmadığını açıkladı. WhatsApp ise Mayıs ayı sonunda sözleşmenin süresiz olarak rafa kaldırıldığı açıklamasını yaptı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası