Viber kendini yok eden sohbet özelliği sundu!

Viber gizli mesajların ardından, şimdi de gizli sohbetler özelliğiyle uygulamasını geliştirmeyi sürdürüyor. İşte, iOS ve Android platformları için yolda olan yeniliğin detayları.

Viber kendini yok eden sohbet özelliği sundu!

Facebook Messenger ya da WhatsApp kadar bilinmese de Viber, dünya çapındaki 800 milyon kullanıcısıyla oldukça güçlü bir konumda. Son olarak mesajlaşma uygulaması yeni özelliğiyle kullanıcılarına daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamak için gizli sohbetler özelliğini sundu.

Viber’dan gizli sohbetler

Viber, gizli sohbetler özelliğiyle kullanıcılarına başlatılan bir sohbetin belirli bir limite ulaştığında kendi kendini yok etmesini aktif hale getirecek bir seçenek getiriyor. Bu yılın başlarında uygulamasına her bir mesajın ayarlanan süre sonrasında yok olmasını sağlayan gizli mesaj özelliğini ekleyen şirket, böylece eksiğini tamamladı diyebiliriz.

Gizli sohbetler ayrıca, mesajların diğer konuşmalara yönlendirilmesini de engelleyebiliyor. Uygulama bir kişi ekran görüntüsü aldığında iOS kullanıcılarına bu durumu bildirirken, Android kullanıcılarının ise ekran görüntüsü alması tamamen engelliyor. Viber’ın normal konuşmalarında olduğu gibi mesajlar uçtan uca şifrelenirken, gizli sohbetler ise bir PIN kodu ardına gizlenebiliyor.

Mesajlaşma dünyasında giderek yaygınlaşan gizlilik ve güvenlik özelliklerini servisine katan Viber, gizli sohbetler özelliğini gelecek haftanın başında iOS ve Android platformlarında hayata geçirecek.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/viber-kendini-yok-eden-sohbet-ozelligi-sundu-80087

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası