SonTakip

WhatsApp yeni grup özelliği duyurdu! Yönetici yetkileri arttı

WhatsApp tarafından bugün sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda yeni grup özelliği duyuruldu. Buna göre gruplarda yönetici …

WhatsApp yeni grup özelliği duyurdu! Yönetici yetkileri arttı

WhatsApp tarafından bugün sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda yeni grup özelliği duyuruldu. Buna göre gruplarda yönetici olan kişiler artık başkalarının mesajlarını herkesten silebilecek. Üstelik 2 saat kısıtlamasına da takılmayacak.

WhatsApp yeni grup özelliği ile yöneticilerin 2 gün öncesine kadar tüm mesajları herkesten silmesine izin veriyor!

WhatsApp tarafından bugün getirilen grup özelliği ile birlikte, yöneticisi olduğunuz gruplardaki istenmeyen tüm mesajlara müdahale edebileceksiniz. 48 saatten uzun bir süre içerisinde atılan tüm mesajları herkesten kaldırabileceksiniz. Üstelik bu özelliğin kullanımı an itibariyle başlatıldı.

WhatsApp tarafından yapılan paylaşımda şunlar söylendi:

Tüm Grup Yöneticilerine Sesleniyoruz! Artık anlamlı konuşmaları sürdürmenize yardımcı olmak için gruplarınızdan istenmeyen mesajları silmek için 2 günden biraz fazla süreniz olacak.

WhatsApp, silinen mesajlar için harekete geçti! Geri getirilebilecek

WhatsApp, Android tarafındaki beta kullanıcıları ile silinen mesajlar için yeni bir özellik paylaştı. Buna göre, bir mesajı sildikten sonra ekranın alt tarafında çıkan bildiriminin hemen sağ tarafında geri al şeklinde bir buton olacak.

Fakat geri alma işleminin yalnızca bu bildirim gidene kadar geçerli olacağı yani birkaç saniyeliğine mümkün olacağı belirtiliyor. Dolayısıyla konuşma geçmişinde önceden sildiğimiz mesajları geri getiremeyeceğiz.

Henüz bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılarla paylaşılacağı belli değil. Fakat test edilen diğer gizlilik seçenekleriyle birlikte sunulması bekleniyor. Tabii erkenden test etmeyi ve deneyimlemeyi istiyorsanız beta programına kaydolabilirsiniz.

3 yeni gizlilik özelliği daha geliyor!

Bugün WhatsApp tarafından yakın zamanda kullanıcılarına sunulacak 3 yeni gizlilik özelliği ortaya çıktı. Bunlardan ilki gruplar ile ilgili. Artık kullanıcılar dilerse yalnızca yöneticiye bildirim gidecek şekilde gruplardan çıkabilecek. Yani diğer üyeler ayrılan kişileri görmek istediğinde üyelere bakması gerekecek.

İkinci olarak ise çevrimiçi olduğumuzu gizleyebileceğiz. Örneğin birçok kişi işlerinin bir kısmını WhatsApp gibi mesajlaşma platformları üzerinden yürütüyor. Fakat uygulamayı açtığı zaman herkes çevrimiçi olduğunu görerek müsait olduğu yanılgısına düşerek iletişime geçiyor.

Yeni gelecek gizlilik özelliği sayesinde artık WhatsApp üzerinde belirlediğiniz kişilerin sizin çevrimiçi durumunuzu görebilmesini sağlayabileceksiniz. Bunu Instagram’da hikayenizi kimlerin görebileceğini seçişiniz gibi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla arkadaşlarınız ya da aileniz fark etmeden onları kara listeye ekleyebilirsiniz.

Son olarak ise Telegram’da uzun bir süredir olan özelliğin geleceği belirtiliyor. Bu yenilik sayesinde ise artık attığınız görsellerin o kişi dışında kimseye ulaşmayacağından emin olabileceksiniz. Örneğin bir fotoğraf atarken bunu kısa süreliğine görebilmesi için ayarlasanız bile karşı taraf ekran görüntüsü alabilir. Fakat artık ekran görüntüsü engelleme özelliği geleceği için içiniz rahat bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz.

Grup sohbetlerine profil fotoğrafı gelecek

WABetaInfo’nun son sızıntılarına göre WhatsApp grupları için birtakım yenilikler yolda. iOS için WhatsApp beta 22.18.0.72 sürümünde tespit edilen yeni özellik, gruplardaki karmaşayı azaltacak gibi duruyor. Gruplardaki mesajların yanında mesajı gönderen kişinin profil fotoğrafı da bulunacak.

Halihazırda iMessage veya Telegram gibi mesajlaşma servislerinde böyle bir özellik bulunuyor. Uygulamalar, grup katılımcılarının profil fotoğraflarını göstererek hem karışıklığı engelliyor hem de daha kişisel bir deneyim fırsatı tanıyor.

Yeni tasarım değişikliğinin iOS kullanıcıları için test edildiğini belirtmek gerekiyor. Yine de henüz geliştirilme aşamasında olduğunu ve bu yüzden beta kullanıcıları tarafından kullanmaya hazır olmadığını belirtelim.

Ayrıca bir süre önce WhatsApp, Android beta kullanıcılarına silinen mesajlar için yeni bir özellik paylaştı. Buna göre, bir mesajı sildikten sonra ekranın alt tarafında çıkan bildiriminin hemen sağ tarafında geri al şeklinde bir buton olacak.

WhatsApp’ın test ettiği bir diğer özellik ise kullanıcıların sohbet listesinde durum güncellemelerini görüntülemelerini sağlıyor. Instagram’daki hikayeleri görüntülemek için sohbet listesinden o kişiye dokunarak gerçekleştirmek mümkün, benzer bir özellik WhatsApp’a da geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası