SonTakip

YouTube’dan spor müsabakalarını takip edenleri sevindirecek özellik

Kullanıcılar, YouTube TV uygulamasında yayınlanan yeni özellik sayesinde çoklu izleme imkanına sahip olacak.

YouTube’dan spor müsabakalarını takip edenleri sevindirecek özellik

2017 yılında Google tarafından tanıtılan YouTube TV, gelişmiş özellikleri sayesinde ABD’de en popüler canlı yayın hizmeti haline geldi. Daha fazla kullanıcıya hizmet vermek isteyen şirket, YouTube TV platformunda çoklu izleme adını verdiği özelliği aktif etmek için hazırlıklarını tamamladı.

YouTube TV, çoklu izleme özelliğini destekleyecek

Özellikle spor müsabakalarını takip eden kullanıcılar, çoklu izleme sayesinde aynı anda dört farklı kanalı izleyebilecek. YouTube, kullanıcıların bant genişliğine herhangi bir olumsuz etki yaratmaması için tüm işlemlerin kendi sunucuları üzerinde gerçekleştiğini açıkladı.

Çoklu görüntüleme özelliği, YouTube TV kullanıcılarına önümüzdeki aylarda aşamalı olarak sunulacak. Analistler, şirketin NFL Sunday Ticket için özel olarak geliştirildiğini tahmin ediyor.

Şirket ayrıca bugün, çoklu görüntülemenin bu yılın sonlarında YouTube uygulamasına geleceğini duyurdu. YouTube, Android kullanıcıları için video oynatıcı içerisinde yer alan kırmızı ilerleme çubuğunu gri ile değiştirdi.

Kırmızı renkli ilerleme çubuğu ana sayfa ve diğer her yerde kullanılmaya devam ediyor, bu nedenle değişikliğin izleme deneyimini hedeflediği açıkça görülebiliyor. YouTube’un vurgu rengi olan kırmızı, sadece video izleme ekranında değişecek.

Açık renkli tema kullanan kişiler için video oynatıcısındaki ilerleme çubuğunda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Yeni özelliğin iOS kullanıcılarına ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası