Volkswagen’in iki ülkeden daha fazla borcu var!

Reuters’ta yer alan bir habere göre 2020 yılında Corona virüse karşı birçok şirket mali durumunu düzeltmek için 1 trilyon dolarlık yeni bir borcu …

Volkswagen’in iki ülkeden daha fazla borcu var!

Reuters’ta yer alan bir habere göre 2020 yılında Corona virüse karşı birçok şirket mali durumunu düzeltmek için 1 trilyon dolarlık yeni bir borcu üstlenecek. Bu araştırmanın ardından açıklanan bir verilere göre ise Alman otomotiv devi Volkswagen‘in iki ülkeden daha fazla borcu var. İşte en borçlu otomobil üreticisi!

Volkswagen’in iki ülkeden daha fazla borcu var!

Yayınlanan bir tahmine göre, Corona virüs sebebiyle yüzde 12 oranında artan kurumsal şirket borçları 9.3 trilyon dolara ulaştı. 2019 yılındaki şirket birleşmeleri, hisse geri alımlarını finanse etmek için borç alan kurumsal firmaların borçluluk durumlarında  yüzde 8’lik bir artış gerçekleşti.

Şirketlerin 2019 yılı borç tablosuna göre 900 marka arasından Volkswagen, toplam borç miktarı 192 milyar dolar ile en borçlu otomobil üreticisi oldu. Alman otomotiv devinin borcu, Güney Afrika ve Macaristan‘ın borcundan daha fazla.

Ayrıca listenin ilk onunda bulunan tek otomotiv markası Volkswagen değil. Hatta Volkswagen’in Alman rakibi, Mercedes ve Smart’ın çatı kuruluşu Daimler, 151 milyar dolar borç ile listenin üçüncü sırasına yerleşmiş durumda. Daimler’in ardından dördüncü sırada ise 138 milyar dolar borç ile Toyota yer alıyor. Liste sonlarında 122 milyar dolar ile Ford ve 114 milyar dolar ile de BMW bulunuyor. Bu beş otomotiv markasının toplam borcunun 717 milyar dolara ulaştığını da belirtelim.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası