SonTakip

Togg ve Etiya’dan milli arabaya yapay zeka desteği!

Türkiye’nin Otomobil Girşim Grubu yani kısa adıyla Togg, ilk elektrikli aracını tanıtmak için adeta gün sayıyor. Son teknolojinin getirdiği …

Togg ve Etiya’dan milli arabaya yapay zeka desteği!

Türkiye’nin Otomobil Girşim Grubu yani kısa adıyla Togg, ilk elektrikli aracını tanıtmak için adeta gün sayıyor. Son teknolojinin getirdiği tüm imkanlardan yararlanması beklenen C-SUV’un yapay zeka gibi teknolojileri de içerisinde barındırması bekleniyor. Son olarak şirket bunun için önemli bir adım atarak yazılım şirketi Etiya ile stratejik iş ortaklığı anlaşması yaptu. İşte ayrıntılar…

Togg ve Etiya, anlık ve kişiselleştirilmiş deneyim için iş birliği yaptı

Kısa süre önce Togg’un sürücüsünün yüz ifadesini yapay zeka ve kameralar sayesinde tanıyacağını aktarmıştık. Bu verilerden sürücünün hasta, mutsuz ya da kızgın olduğunu anlayıp, en uygun duruma karar verip otonom olarak hastaneye gidebilmesi, keyifli bir müzik açabilmesi ya da hızı kontrol altına alabilmesine imkan sağlayacağı açıklanmıştı. Etiye ile olan iş birliğinin bu özellikler ile ilgili olması bekleniyor.

Togg, kullanıcıların anlık ihtiyaçlarını tüm temas noktalarından kişiselleştirilmiş bir deneyimle sağlamak için yaptığı çalışmalarda, global yazılım şirketi Etiya ile stratejik ortaklığına gitti. Kendi geliştirdiği yapay zekâ destekli ürün portföyü ile müşteri deneyimini esas alan dijital dönüşüm uygulamaları sunan Etiya, Togg mühendisleriyle birlikte benzersiz kullanıcı deneyimi sağlamak için dijital geliştirmelerde rol alacak.

“Kullanıcılara kulak veriyor, konforlu bir mobilite deneyimi için çalışıyoruz”

İş birliği anlaşmasının imzalanması üzerine konuşan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Togg’un tün ürün ve hizmetlerini kullanıcı odaklı bir yaklaşımla tasarlayıp geliştirdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi: “Başından itibaren akıllı cihazımızı kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli olarak tanımladık.

Ve bu kelimelerin İngilizcelerinin baş harflerinden oluşan USECASE’i Mobility ile birleştirerek ortaya çıkan “USECASE Mobility kavramını Togg adına ticari marka olarak dünya çapında tescil ettirdik. Kullanıcılarımıza konforlu bir mobilite deneyimi vaat ediyor, bunun için de gerekli tüm adımları atıyoruz.

Türkiye’nin global yazılım şirketi Etiya ile de kullanıcılarımıza kişiselleştirilmiş, kesintisiz ve benzersiz bir deneyim tasarlamak üzere iş birliğine imza attık. Bu iş birliğiyle kullanıcılarımızın anlık ihtiyaçlarını tüm temas noktalarından kişiselleştirilmiş bir deneyimle karşılayacağız.”

“Togg’la iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz”

Etiya Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan ise mobilite ekosisteminin güçlü oyuncularından Togg ile iş birliği yapmaktan heyecan duyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Togg’un kendi alanında, dünya çapında büyük bir yeniliğe imza atmak üzere oluşturduğu, kullanıcı deneyimini merkez alan bu önemli vizyonunun hayata geçirilmesinde rol almak bizim için gurur verici. Kullanıcı deneyimini esas alan bir şirket olarak, kullanıcı odaklı yaklaşımıyla öne çıkan Togg ile stratejik ortaklık yapmaktan ayrı bir mutluluk duyuyoruz.

Bu iş birliği ile daha önce telekomünikasyon sektörü standartlarıyla geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizi, mobilite sektörü için dönüştürüyoruz. Kullanıcıların anlık ihtiyaçlarını karşılamak içinçözümler geliştirmeye devam edeceğiz. Togg mobilite ekosisteminin merkezinde yer alan dijital kullanıcı platformumuzla kullanıcılara dokunan tüm etkileşimlerin kusursuz bir şekilde yönetilmesini sağlayan teknolojileri geliştiriyoruz.

En yeni yapay zeka ve analitik teknolojileri ile de güçlendirdiğimiz platformumuzla hem son kullanıcıların hem de bu ekosisteme dahil olan tüm iş ortaklarının alışkanlık ve tercihlerini anlayan ve tüm bu etkileşimlerden beslenerek sürekli olarak kendini geliştiren bir yapı inşa etmeyi hedefliyoruz. Ülkemiz için de çok önemli bir adım olan bu projede sağladığımız değerin her geçen gün ötesine geçme heyecanıyla ilerliyor ve parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası