TOGG, Egea ve Clio’nun tahtına göz dikti! Kasım ayı en çok satılan sıfır km otomobiller!

2023 Kasım ayı en çok satılan sıfır km otomobiller listesi ile karşınızdayız. İşte tüm detaylarıyla en çok satılan sıfır otomobiller…

TOGG, Egea ve Clio’nun tahtına göz dikti! Kasım ayı en çok satılan sıfır km otomobiller!

2023 yılının sonlarına yaklaştığımız bugünlerde Kasım ayı için Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin yayınlamış olduğu verilere göre en çok satılan sıfır otomobilleri derledik. İşte karşınızda 2023 yılı Kasım ayında Türkiye’de en çok satılan sıfır otomobiller ve detayları…

2023 yılı Kasım ayı en çok satılan sıfır otomobilleri!

2023 yılında Türkiye’de en çok konuşulan konulardan biri de sıfır otomobiller ve sıfır otomobil fiyatlarıydı. Konuyla ilgili yaşanan tedarik sorunları hem üretici hem de tüketiciler için büyük sıkıntı teşkil ediyordu. Daha sonrasında kredi faizlerinde ve ödemelerde yaşanan değişikliklerle birlikte dolaylı yoldan tedarik sorunları da çözülmüş oldu. Bunun etkileri sıfır kilometre otomobil satışlarına ve ikinci el piyasasına da yansıdı. İşte 2023 Kasım ayı sıfır en çok satılan sıfır km otomobil satış listesi…

1- Fiat Egea Sedan

Neredeyse 10 aylık serüvenin tamamında birinci sıranın sahibi olan Fiat Egea Sedan genel tabloda da birinci sıranın sahibi. Özellikle filo ve şirketler tarafından tercih edilen Fiat Egea Sedan tasarruflu motoru, bakım ve yedek parça maliyetlerinin düşük olması sebebiyle seviliyor. Egea Sedan 2023 yılının Kasım ayında 5 bin 896 adet sattı.

2- Renault Clio

Seveni çok olunca alıcısı da çok oluyor diyebileceğimiz bir otomobille listemiz devam ediyor. Sevilen hatchback Renault Clio Ocak-Kasım dönemi boyunca aylık satış listelerinde sürekli Egea ile rekabet içerisindeydi. İkinci sıranın sahibi olan Renault Clio 4 bin 769 adet satış yaptı.

3- Renault Megane Sedan

Muhtemelen en büyük talihsizliği Fiat Egea serisi ile yarışması olan C segmentinin sevilen sedan yüzü Megane Sedan listemizde 3. sıraya yerleşti. Sedan satışlarında 2. sıranın sahibi olan Megane Sedan hem aile otomobili hem makam aracı hem de filo odaklı kullanılabilmesi sayesinde oldukça seviliyor. Renault Megane Sedan Kasım ayında 4 bin 706 adetlik satış rakamına ulaştı.

4- Togg T10X V2

Türkiye’nin yerli ve milli ilk elektrikli otomobili olan TOGG T10X en çok satılan otomobiller listesinde 4. sıranın sahibi oldu. Artan üretim ve satış rakamlarıyla birlikte en çok satılan listesinde ilk 3 sıraya gözünü diken elektrikli yerli SUV Kasım ayında 4 bin 401 adetlik satış yaptı.

5- Toyota Corolla

Bir dönem yaşadığı tedarik sorunları ile gündeme gelen Toyota listenin 5. sırasına Corolla modeli ile yerleşti. Markanın sevilen C segmenti aile otomobili 2023 yılının Kasım ayı içerisinde toplamda 3 bin 243 adet sattı.

Listenin ilk 10 sırasının tamamı ise şöyle:

  • 6- Volkswagen Polo: 3 bin 131
  • 7- Nissan Qashqai: 2 bin 978
  • 8- Fiat Egea Cross: 2 bin 557
  • 9- Hyundai i20: 2 bin 188
  • 10- Peugeot 2008: 1844

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası