Volkswagen Tiguan X Çin’de görüntülendi

Volkswagen, kompakt SUV pazarında yer almak için mevcut modellerini çeşitlendirmeye başlıyor. Satış rakamları ile markanın yüzünü güldüren …

Volkswagen Tiguan X Çin’de görüntülendi

Volkswagen, kompakt SUV pazarında yer almak için mevcut modellerini çeşitlendirmeye başlıyor. Satış rakamları ile markanın yüzünü güldüren Volkswagen Tiguan SUV modelinin daha sportif versiyonu Tiguan X görüntülendi.

Volkswagen Tiguan X markanın en iyi tasarımına sahip otomobili olabilir

2021 Volkswagen Tiguan’ın tanıtılmasının üzerinden henüz 1 ay geçmeden Volkswagen, yeni versiyonlar üzerinde çalışmaya başladı. Kısa zaman içerisinde Çin pazarı için tanıtılmasını beklediğimiz Volkswagen Tiguan X Coupe SUV modeli bugün casus fotoğrafçıların kadrajına takıldı. Henüz plug-in hibrit versiyonunu resmi olarak tanıtmayan Alman üreticinin bu seneyi bol versiyonlu modellerle bitirebileceğini söyleyebiliriz.

Tasarım olarak incelediğimizde Coupe formuna uygun olarak hazırlanan Tiguan X, sportif görünümüyle BMW X4’ü andırıyor. Tamamen yenilenmiş boydan boya arka stoplar ve kapı kollarından geçen şerit, modeli diğer Coupe SUV’lerden ayıran en önemli detaylar arasında yer alıyor.

Coupe’nin tasarım konusunda kullanıcıların gözüne daha güzel göründüğü inkar edilemeyecek bir gerçek. Ancak bunun dezavantajları da yok değil. Öncelikle yedi koltuklu Tiguan X’in olmayacağı neredeyse kesinlikle söylenebilir. Beş koltuklu modelde ise Tguan’a kıyasla daha az bir bagaj hacmi sunulacak.

Arka stoplar da tamamlanınca tasarım açısından gerçekten Volksawgen’in en iyi tasarıma sahip modeli Tiguan X olacak diyebiliriz. Volkswagen Tiguan X Coupe SUV modelinin motor seçenekleri konusunda henüz bir bilgi mevcut değil. Fakat 2021 Tiguan’da bulunan 2.0 litrelik dört silindirli motorun yer alma olasılığı çok yüksek.

Volkswagen’in Coupe Tiguan modelini ilk etapta Çin’de satışa çıkartması bekleniyor. Model, Volkswagen’in Çin’li ortağı FAW ile ortak olarak üretilecek. Çin’deki satış başarısına göre Avrupa ve Amerika için de satışa sunulmasını bekliyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası