SonTakip

Tesla, yeni evrensel şarj istasyonunu tanıttı!

İçinde bulunduğumuz 2022 yılı şüphesiz ki elektrikli otomobil tarihi için bir dönüm noktası oldu. Neredeyse tüm otomotiv sektörü motor …

Tesla, yeni evrensel şarj istasyonunu tanıttı!

İçinde bulunduğumuz 2022 yılı şüphesiz ki elektrikli otomobil tarihi için bir dönüm noktası oldu. Neredeyse tüm otomotiv sektörü motor, batarya ve hızlı şarj alanlarında yaptığı yatırımların meyvesini ortaya koydu. Sektörün öncülerinden olan Tesla ise liderlik koltuğunu kaybetmemek için kendi sınırlarının dışına çıkıyor. Bugün ise yeni Tesla evrensel şarj istasyonu tanıtıldı.

Tesla evrensel şarj istasyonu tüm otomobiller ile uyumlu!

Haberimizin girişinde bahsetmiş olduğumuz gibi bu yıl bir çok otomotiv şirketi elektrikli otomobil alanında önemli yol kat etti. Özellikle Alman markaları pazara peş peşe sundukları modeller ile insanlara Tesla’nın bu alanda yalnız olmadığını ve rekabetin sanılanın aksine çok güçlü olduğunu gösterdi.

Tesla ise buna yanıt olarak yalnızca kendi kullanıcıları için sunduğu hizmetleri herkese açmaya başladı. Örneğin şu anda 20’den fazla ülkede Tesla Supercharger hızlı şarj istasyonlarının tüm elektrikli otomobil sahipleri tarafından kullanılmasına izin veriyor.

Bugün ise Tesla, J1772 konnektörlü ev tipi evrensel şarj istasyonunu tanıttı. Yaklaşık 7.3 metre uzunluğunda kabloya sahip olan bu cihaz, 11.5 kW/ 48 amp güç ile 1 saatlik dolumda elektrikli otomobillere 70 kilometreye kadar menzil sağlıyor.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sitesi aracılığıyla Tesla evrensel şarj istasyonu 550 dolarlık fiyatı ile satışa sunuldu. Piyasadaki rakiplerinin ise 300 dolar ila 700 dolar arası fiyat etiketiyle satıldığını göz önüne alırsak nispeten bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası