Tesla, Türkiye’de yeni Supercharger açtı! İşte konumu

Tesla, Türkiye’deki Supercharger sayısına bir yenisini ekledi. Akhisar’a kurulan şarj istasyonu fiyatı ne kadar?

Tesla, Türkiye’de yeni Supercharger açtı! İşte konumu

Elektrikli otomobiller yaygınlaştıkça şarj istasyonlarına yönelik talep artırıyor. Tesla ise Türkiye’deki Supercharger sayısını çoğaltmayı hedefliyor. Bu kapsamda İstanbul ve İzmir arasında önemli bir lokasyon olan Akhisar‘a yeni bir Supercharger açıldı.

Akhisar’a Tesla Supercharger istasyonu açıldı

Tesla’nın resmi olarak hizmet verdiği lokasyonlara bir yenisi daha eklendi. Daha önce Edirne, İstanbul, Bolu ve Ankara’da şarj imkanı tanıyan şirket, yeni Supercharger’ı Manisa’ya yerleştirdi. Akhisar’da yer alacak yeni istasyon; 250 kW’a kadar 8 Supercharger’a yer veriyor.

Tesla’nın açıklamasına göre bu Supercharger, CCS bağlantı noktasına sahip tüm elektrikli otomobiller ile uyumlu olacak. 7 gün 24 saat kullanılabileceği belirtilen istasyonun fiyatları da belli oldu. Buna göre Tesla sahipleri için 7,10 TL/kWh’den başlıyor.

Bir süre önce Tesla Türkiye tarafından yapılan açıklama kapsamında Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük illerde yeni yetkili servisler açılması planladığı belirtilmişti. Böylece elektrikli otomobillerin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Öte yandan Tesla, ilk showroom mağazasını ise Ankara’ya açtı. Ankara Armada AVM’de yer alacak Tesla showroom’u; şirketin elektrikli otomobilleri hakkında bilgi vermek için kullanılacak.

Armada AVM’deki mağaza; Tesla’nın şarj cihazları, güneş panelleri ve Powerwall gibi ürünleri hakkında da resmi bilgiye ulaşım imkanı sağlayacak. Ziyaretçiler batarya teknolojisi ve şarj altyapısı dahil olmak üzere Model Y hakkında bilgi alabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası