SonTakip

Dünyanın en çok satan spor otomobili belli oldu

Önümüzdeki hafta 57. yaş gününü kutlayacak Ford Mustang, kutlamaların bir parçası olarak üst üste ikinci kez dünyanın en çok satan spor otomobili …

Dünyanın en çok satan spor otomobili belli oldu

Önümüzdeki hafta 57. yaş gününü kutlayacak Ford Mustang, kutlamaların bir parçası olarak üst üste ikinci kez dünyanın en çok satan spor otomobili markası olduğunu duyurdu. Aynı zamanda şirket şimdiye kadar 6 kez bu unvanı elde ettiğini açıkladı.

2020 yılında 80 bin 577 adet Ford Mustang satıldı

En çok satan spor otomobili markası Ford, bu unvanı GT350, GT350R ve GT500 modelleri de dahil olmak üzere Mustang’in yüksek performansa sahip sürümleriyle yakaladığını bildirdi. 2020 yılında dünya genelinde 80 bin 577 araba satan şirket, spor araba pazarının yüzde 15,1‘ine sahip olduklarını söylerken; bir önceki yıl yüzde 14,8‘lik bir dilimi temsil ettiklerini açıkladı.

Ford Mustang dünyanın en çok satan spor otomobili markası unvanı aldı.

Yıllık 0,3 oranındaki bir artışla birlikte Ford, ileri seviye Buillett ve Shelby modellerinin 2020 yılı satışlarında, bir önceki yıla göre yüzde 52,7‘lik bir artış yaşandığını açıkladı. Oldukça yüksek rakamlardan alıcı karşısına çıkan araçlar yine de şirket için etkileyici bir kar tablosu sağladı. Ford şimdi rotasını 2021 Mustang Mach 1‘e çevirdi.

2020’de en çok Mustang, ABD’de satıldı

Ford’un paylaştığı raporlara göre şirket Mustang satışlarının yaklaşık dörtte üçlük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri‘nde gerçekleştirdi. Detaylı verilere bakıldığında ise yalnızca 8 bin 600 araç Teksas‘ta, 6 bin 200 araç California‘da ve 5 bin 864 araçsa Florida‘da satıldı.

Avrupa pazarında da her geçen gün büyümeye devam eden şirket 2020 yılında Macaristan‘da Mustang satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 68,8 arttırdı. Hollanda‘da aynı tablo yüzde 38,5 artış gösterdi. Danimarka‘da yüzde 12,5 oranında yükselme söz konusuyken; Çek Cumhuriyeti‘nde yüzde 5,6 artış yaşandı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası