SonTakip

Shazam Android için işlevsel bir güncelleme alıyor!

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulaması olan Shazam, bildiğiniz gibi iOS 14.2 betası ile birlikte bildirim çubuğuna entegre edilmişti. Shazam …

Shazam Android için işlevsel bir güncelleme alıyor!

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulaması olan Shazam, bildiğiniz gibi iOS 14.2 betası ile birlikte bildirim çubuğuna entegre edilmişti. Shazam Android için yeni özellik ile iOS’a gelen özgürlük Android tarafa taşınmış oluyor. Shazam Android için kalıcı bildirimler sunuyor. Bu ne demek oluyor? Telefondan ya da tablet üzerinden müzik tanıma işlemini başlatmak istediğinizde Shazam bildirimleri gördüğünüz panelde sizleri karşılacak.

Shazam Android için yeni özellik sunuyor: Kalıcı bildirimler 

Resmi olarak 11.00 sürümüyle gelen ancak Android için 10.51’de zaten mevcut olsa da daha önce kullandıysanız “Bildirim çubuğundan Shazam” varsayılan olarak etkindir. İlk kez kullananlar ayarlardan açmak zorunda kalırken, bir sonraki başlatışınızda burada yerini alacak.

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra herhangi bir uygulamayı kullanırken müziği bulmak isterseniz ekranınızın tamamında Shazam görmek yerine, bunu bildirim çubuğunda şarkıyı bulmada kullanabileceksiniz. Shazam’a bir parçayı bulması için dinletmeye başlatmanızın ardından bir eşleşme olduğunda, parça adı ve sanatçıların yanı sıra “Şarkı Sözlerini Gör” ve “Paylaş” kısayollarını içeren başka bir uyarı da alıyorsunuz.

Yeni Shazam özelliği uygulamayı açmakla karşılaştırıldığında, oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Shazam’ın başlangıçta müzik dinlemeye başlaması için yine uygulamaya girmeniz gerekiyor ancak çıktığınızda, başka uygulamalar arasında geçiş yapabilirken, uygulama bulmak istediğiniz parçayı aramaya devam edebiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası