SonTakip

Android kullanıcıları platforma daha sadık!

iOS ve Android kullanıcıları arasında yapılan yeni bir araştırmaya göre, Android bağlılık oranı rakibi karşısında hala yüksek seviyede olmaya devam ediyor.

Android kullanıcıları platforma daha sadık!

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) tarafından sunulan rapora göre, Android kullanıcıları iOS mobil işletim sistemi ile kıyaslandığında platformlarına daha sadık olmaya devam ediyor. İşte, kullanıcıların Android bağlılık oranı!

Android bağlılık oranı hiç olmadığı kadar yüksek!

2017 için İşletim Sistemi Bağlılığı çalışması ile yeni bir akıllı telefon aktivasyonu sonrasında Aralık 2017 tarihine kadarki 12 aylık süreçte aynı işletim sisteminde kalan kullanıcıların yüzdesi hesaplanıyor. Araştırmanın her biri 500 denek ile yapılan üç aylık anketlere dayandığını da not olarak düşelim.

Google ise 2017 yılı için yüzde 91 bağlılık oranı görürken, iOS ise yüzde 86’da kalmış durumda. Öte yandan, bağlılık oranlarının 2016 yılından beri büyük ölçüde stabil kaldığı ancak şu anki oranların şimdiye kadarki en yüksek seviyede olduğu belirtiliyor.

Android, Ocak 2016’dan bu yana yüzde 89’dan yüzde 91’e çıkarken, iOS ise yüzde 85 ile yüzde 88 arasında kalmış. Teknoloji devlerinin artık servisleri aracılığıyla kullanıcı tabanlarından daha fazla gelir elde etmeyi hedeflediği düşünülüyor. Yine de Android’in düşük sahiplenme oranına sahip olduğu, iOS’un ise bu konuda rakibini geçtiği vurgulanıyor.

Yine artan bağlılıkta, kullanıcıların aynı platformda daha iyi seçenekler bulmasının etkili olduğu düşünülüyor. Diğer faktörler arasında ise kullanıcıyı deneyimi, bağımlılık, uygulama bulunabilirliği düşünülüyor. Apple’ın iPhone akıllı telefonlarda çok fazla yenilik sunmayıp yüksek fiyat etiketleri belirlemesi de bunda etkili olabilir diye düşünebiliriz.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/android-kullanicilari-platforma-daha-sadik

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası