SonTakip

MWC 23’te neler tanıtıldı?

MWC 2023 (Mobil Dünya Kongresi) İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlendi. Firmalar, hangi yeni ürünlerini tanıttı?

MWC 23’te neler tanıtıldı?

MWC 2023 (Mobil Dünya Kongresi) İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlendi. Firmalar, 2 Mart tarihine kadar teknoloji fuarında yeni ürünlerini tanıttı. Bugün için de birçok ürün etkinlikte boy gösterdi. Peki, MWC 2023’te neler tanıtıldı? 5 Çayı canlı yayınında konuşuyoruz.

MWC 23’te neler tanıtıldı?

Mcdodo’ya ulaşmak için buraya tıklayın

Mcdodo sponsorluğunda katıldığımız MWC 2023’te OnePlus’ın yeni konsept telefonu tasarımı sayesinde en çok dikkat çeken ürünlerden oldu. Firma; akıllı telefonu ısınmadan koruyacak, serin kalacak ve pil tüketimini en aza indirecek şekilde tasarladı. Akıllı telefonun tasarımında da teknik özellikleri kullanıldı. Arka panelde siyah zeminin üzerindeki mavi parlak çizgiler, Active KryoFlux soğutma teknoloji sistemini temsil ediyor.

MWC 2023 ilk gün tanıtılan teknolojik ürünler arasında Xiaomi 13 serisi de yer alıyor. Firma, bu seriyle birlikte Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerini tanıttı. Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip cihazların her ikisi de 120 Hz yenileme hızında OLED ekranlara sahip. Xiaomi 13 modeli için 6,3 inç büyüklükte, Pro model için ise 6.7 inç büyüklükte ekrana kullanıldı. Yeni modeller, 8 Mart tarihinde sırayla 999 euro ve 1.299 euro fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Lenovo da Ekim ayında tanıttığı dizüstü bilgisayarını MWC 2023 ilk gün sergiledi. Bu bilgisayarın en çok dikkat çeken kısmı ise tıpkı katlanabilir akıllı telefonlarda olduğu gibi genişleyebilir bir ekrana sahip olması. Yukarıya doğru açılarak genişleyen Lenovo dizüstü bilgisayar, uzatılmamış haliyle 4:3 en boy oranına sahip ve 12.7 inç büyüklüğünde ve 2024 x 1604 mm ekran boyutunda. Açıldığında ise 2024 x 2368 mm boyutlarında.

MWC 2023 ilk gün gösterilen Motorola Defy Uydu Bağlantısı, Android ve iPhone olarak bütün akıllı telefonlara acil durum uydu teknolojisi ekliyor. Bu sayede iPhone 14 serisindeki herhangi bir üst model telefona sahip olmadan da bu özelliği kullanmak mümkün oluyor. Ek olarak fiyatı ise 99 dolar ve anahtarlık boyutunda.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası