Microsoft Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek

Microsoft Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek

Yazılım sektörünün devlerinden Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Korsan işletim sistemlerine karşı olduğu bilinen Microsoft’un bu hamlesi ile yeni bir soluk getirebilir. Microsoft Windows 10 abonelik sistemi için yeşil ışık yaktı.

Microsoft reddetti! Windows 10 kullanıcıları üzgün

Birçok kullanıcının eleştirdiği Windows 10 reklamları yeniden tartışma konusu oldu. Microsoft, bu sürümde yer alan bazı reklamlar hakkında verdiği kararı açıkladı. Peki o karar ne?

Microsoft Windows 10 abonelik sistemi geliyor

Microsoft Office programlarının paket olarak tekli satıldığı zamanlar çoğu kullanıcı için maddi külfet oluşturuyordu. Bu durumda korsan yazılımlara ilgi gösteren kullanıcılar daha küçük ve aylık ödemeler yaparak erişim hakkına sahip olabileceği Microsoft Office 365 ortaya çıkınca rahat bir nefes almıştı.

Artan fiyatlardan dolayı bir süredir konuşulan Microsoft 365 uygulamasının detayları az olsa da ortaya çıktı. Bu uygulamaya göre aynı Office 365 abonelik sistemiyle entegre halde Windows 10 işletim sistemi ile geleceği iddia ediliyor.

Microsoft 365 uygulamasının fiyatlandırma ve şartları henüz belli değil. Ancak aylık abonelik fiyatlarının mevcut Office 365 fiyatlarından dengesiz bir yükseklikte olmayacağı belirtiliyor.

Halı hazırda Windows 10 kullanan kişilerin bu servise geçmekte herhangi bir zorunluluğu bulunmuyor. Ücretsiz yükseltme programı ile Windows 10’a sahip olan kullanıcılar da aynı şekilde kullanmaya devam edebilecekler. Konu hakkında ayrıntılı bilginin 2020 yılında Microsoft tarafından açıklanması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/microsoft-windows-10-kullanicilarini-sevindirecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası