SonTakip

Windows 10 güncellemesinde uzaktan çalışma müjdesi

Microsoft, yayınlamaya hazırladığı büyük Windows 10 güncellemesi ile, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının dolayısıyla hayatımıza …

Windows 10 güncellemesinde uzaktan çalışma müjdesi

Microsoft, yayınlamaya hazırladığı büyük Windows 10 güncellemesi ile, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının dolayısıyla hayatımıza daha fazla etki eden uzaktan çalışma sistemini iyileştirmeye odaklanıyor.

Windows 10 güncellemesi ile uzaktan çalışma kolay hale gelecek

21H1 isimli büyük Windows 10 güncellemesi bu yılın ilk yarısına kadar sunulacak ve uzaktan çalışma senaryolarını iyileştirmeye odaklanacak Genel olarak yılda iki büyük güncelleme yayınlayan Microsoft, özelliklerin çoğunu ilkbahar güncellemesinde yayınlarken, sonbaharda ise daha çok iyileştirmeler üzerine gidiyordu. Bilişim Teknolojileri yöneticileri bu yaklaşıma alışık olsa da firma bu sene için ibreyi tersine çevirecek gibi görünüyor. Zira ‘Sun Valley’ isimli güncelleme ilk güncellemeden daha büyük olacak ve yılın ikinci yarısında sunulacak.

Microsoft’un Windows Hizmet ve Teslimat Başkanı John Cable, güncellemeyle ilgili “Windows 10, 21H1 sürümü, güvenlik, uzaktan erişim ve kaliteyi artıran kapsamlı bir dizi özelliğe sahip olacak” dedi. Cable ayrıca güncellemede yayınlanacak özelliklerin müşterilerin şu anda en çok güvendikleri temel deneyimlere odaklandığını ifade etti. Söz konusu iyileştirmeler ise şunlar olarak gözüküyor:

  • Windows Hello çoklu kamera desteği,
  • Windows Defender Application Guard performans iyileştirmeleri (Belge açma senaryo sürelerini optimize etme dahil),
  • Uzaktan çalışma senaryolarını desteklemek için performans iyileştirmelerini güncelleyecek olan Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC).

Microsoft’un bu 21H1 sürümüne yönelik diğer iyileştirmeleri, BT yöneticilerinin uzaktan çalışma desteğini iyileştirmesi tasarlanmış durumda. Bu da, Microsoft’un yerleşik antivirüs yazılımı için belge açılış sürelerinin azaltması ve Windows’un yönetim ve yapılandırma tarafında performans iyileştirmeleri yaptığı anlamında geliyor.

Öte yandan firmanın 21H1 güncellemesini beta test kullanıcılarına yollamaya başladığını belirtelim .

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası