SonTakip

Engelleyen numara nasıl öğrenilir?

İyi giden dostluk, samimi sohbetler ve hoş diyaloglar… Tüm bunlar iki ya da daha fazla kişinin karşılıklı iletişim kurmasıyla ortaya çıkar. Ancak …

Engelleyen numara nasıl öğrenilir?

İyi giden dostluk, samimi sohbetler ve hoş diyaloglar… Tüm bunlar iki ya da daha fazla kişinin karşılıklı iletişim kurmasıyla ortaya çıkar. Ancak bazı nedenlerden dolayı beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalmak mümkün. Zira en sevdiğiniz kişi tarafından cep telefonu numaranız bir anda engellenebilir. Peki birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız? İşte engelleyen numara öğrenme yolları.

Birinin beni engellediğini nasıl anlarım

Karşıdaki kişi tarafından engellendiğinizde telefonu sürekli meşgul çalar. Ama yine de emin olmak için sağlama yapmanız da fayda. Yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık:

Kısa mesaj göndermeyi deneyin

Karşıdaki bir kişinin sizi engellediğini birkaç yöntemle kolayca anlayabilirsiniz. Örneğin iOS ya da Android cihazlarınızdan kısa mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak iki sistemin çalışma şekli farklıdır. iOS’un mesajlaşma uygulaması Android’e kıyasla bu konuda daha fazla hassasiyet gösteriyor.

Eğer iOS tabanlı cihazınızdan karşı tarafa SMS gönderirseniz önünüzde iki seçenek olacaktır. Bunlardan biri ”Teslim Edildi”, diğeri ise ”Okundu”. İlki mesajınızın gönderildiğini fakat teslim alınmadığını belirtirken, ikincisi ise mesajın karşıdaki kişi tarafından alındığını gösterir. Peki engelleyen numarayı öğrenmeyi bu noktada nasıl öğreniriz?

Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen her iki bildirimle de karşılaşmıyorsanız haberler kötü demektir. Zira karşı taraf artık sizi engelledi ve ona ulaşmanız imkansız. Fakat küçük de olsa bir ihtimal daha var. Eğer karşı taraf telefonunu rahatsız etme moduna aldıysa, gönderdiğiniz mesajlar yine aynı şekilde alıcı tarafından görülmeyecektir. Ancak teslim edildi ve okundu bildirimlerini göremiyorsanız bu kesin olarak engellendiğinizi gösterir.

Android telefonlarda engelleyen numarayı öğrenme

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız yine aynı durumla karşılaşabilirsiniz. Örneğin bazı Android telefonlar iOS gibi işlevlere sahiptir. Bazılarında ise birinin sizi engellediğini anlamak çok zordur. Dolayısıyla  Android telefonlarda farklı bir yol izlemek gerekiyor.

Başka bir telefondan ara

Engelleyen numarayı öğrenme bazen çok daha basit olabiliyor. Örneğin birini farklı bir hat üzerinden aramak en kolay çözümdür. Eğer kendi telefonunuzdan aradığınızda karşı tarafın telefonu otomatik olarak meşgule düşüyorsa; ancak farklı bir numaradan aradığınızda telefon çalıyorsa bu, karşı tarafın sizi engellediğinin en iyi kanıtıdır.

Birilerinin sizi engelleyip engellemediğini anlamak yukarıdaki yöntemler ile ile çok kolay. Ancak aralarında en kolayı kesinlikle karşı tarafı farklı numaradan aramak olacaktır. Zira yabancı numaradan aranan bir kişinin telefonu, kapalı veya meşgul değilse mutlaka çalacaktır. Aksi durumda ise telefonun kapalı olduğu anlamına gelir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası