Microsoft Defender mobil cihazlara giriş yaptı

Yıllardır Windows işletim sisteminde yüklü gelen anti-virüs yazılımı Microsoft Defender, Android cihazlar için yayınlandı. Mobil güvenlik …

Microsoft Defender mobil cihazlara giriş yaptı

Yıllardır Windows işletim sisteminde yüklü gelen anti-virüs yazılımı Microsoft Defender, Android cihazlar için yayınlandı. Mobil güvenlik noktasında bu tarz güvenlik yazılımlarını yakalamak isteyen şirket bu yıl içerisinde iOS tarafına da geçmek istiyor.

Önizleme sürümü olarak yayınlanan uygulama bir nevi beta özelliklerini taşıyor. İlk kullanıcıları tarafından alınan geribildirimler ile gelişecek olan uygulama yakında herkes için indirilebilir hale gelecek.

Microsoft Defender Android için ilk kez görüldü

Windows 10 işletim sisteminde daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkan yazılım önceki sürümlerine nazaran büyük bir başarı elde etmişti. Mobil dünyasında anti-virüs yazılımına gerek olup olmadığı bir tartışma konusu iken Google’ın kendi güvenlik algoritmalarına eşlik edecek bir hamle geldi. Henüz çok yeni olan uygulama yakın zamanda bazı tamamlamalar ile birlikte indirmeye açık olacak.

Android platformuna gelen Microsoft Defender bu yılın sonlarında iOS platformuna da giriş yapacak. Görünüşe göre şirket, mobil güvenlik noktasında nasıl bir sonuç alacağını merak ediyor. MacOS tarafında geçtiğimiz yıl çıkan uygulama “gelişmiş tehdit koruması” adlı anlık koruma sağlayan bir sistem kullanıyor. Bu sistem cihazınızı sürekli olarak gözlüyor ve tehditleri yakalıyor.

Bununla bitmedi, şirketin bu koruma yazılımı hakkındaki planları sandığımızdan daha büyük. Linux için de geliştirmelere başlanan uygulama yine bu yılın sonlarına doğru indirilebilir olacak. Sunucularda kullanılması için de farklı bir yapım görmemiz muhtemel. Bakalım Microsoft Defender‘ın kaderi ne olacak…

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası