SonTakip

Google Kurumlara Önerilen Android telefonları açıkladı

Google Kurumlara Önerilen Android telefonları açıkladı

Google geçtiğimiz Şubat ayında Android Enterprise Recommended ( Kurumlara Önerilen Android ) programını başlatmıştı. Birçok cihazın Android 8.1 Oreo güncellemesi sonrasında dahil olduğu program sayesinde, onlarca farklı model, Google tarafından kurumlara önerilen Android telefonlar arasında yer aldı.

Android P faydalı bir özellik ile geliyor!

Google tarafından sonraki büyük Android güncellemesi için hazırlıklar sürüyor. Android P ile sunulacak yeni bir özellik ise kullanıcıları oldukça memnun edecek.

Kurumsal odaklı bu programın odak noktası güvenlik. Günümüzde kullanıcıların Android ekosisteminde yaşadığı en büyük sorun olan güncelleştirmelerin geç gelmesi, şirketler için oluşturduğu risk nedeniyle hayati önem taşıyor.

Google Kurumlara Önerilen Android programını başlattı!

Akıllı telefon üreticileri Google’ın yayınladığı güvenlik güncelleştirmelerini, en geç 90 gün içerisinde bu programa dahil olan cihazlar ile buluşturmak zorunda. Google, aradan geçen dört ayın ardından yeni cihazları bu programa dahil etti.

Sharp AQUOS SH 10-K, Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, Motorola Moto G6, Moto G6 Plus ve Z3 Play, Huawei P20 ve P20 Pro, BlackBerry Key2, Nokia 3.1, Nokia 5.1, Nokia 6, Nokia 7 Plus ve Nokia 8 Sirocco bu programa dahil edilen yeni cihazlar oldu. Ayrıca, Huawei M5 8.4 ve 10.8 modelleri Android Enterprise Recommended programına dahil edilen ilk tablet modelleri ünvanını elde ettiler.

Ayrıca, işletmelerin bilgi güvenliği için kullandığı en önemli teknolojilerden birisi olan Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) ile programa dahil olan cihazların yönetimi konusunda şirketlerin IT ekiplerine büyük kolaylıklar sunulacak.

Google’ın kurumlara önerdiği ilk cihazlar ise şu şekildeydi; Google Pixel, Pixel XL. Pixel 2 ve Pixel 2 XL, Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, P10, P10 Plus, P10 Lite, P Smart. BlackBerry KEYone, BlackBerry Motion, LG V30 ve LG G6. Motorola X4, Motorola Z2 Force Edition, Nokia 8, Sony Xperia XA2, Sony Xperia XA2 Ultra. Sony Xperia XZ Premium,Sony Xperia XZ1, Sony Xperia XZ1 Compact

Herhangi bir Samsung modelinin listede yer almaması oldukça dikkat çekerken, bu durumun geçici olduğunu düşünüyoruz. Zira, Google yetkilileri şartların karşılanması halinde bu listenin yeni telefonlar ile genişletileceğini açıkladı.

https://shiftdelete.net/google-kurumlara-onerilen-android

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası