SonTakip

Google Haritalar için duyurulan özellik sonunda geliyor!

Geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Google I/O geliştirici konferansında duyurulan ve yıl sonuna dek Google Haritalar için yapılması beklenen …

Google Haritalar için duyurulan özellik sonunda geliyor!

Geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Google I/O geliştirici konferansında duyurulan ve yıl sonuna dek Google Haritalar için yapılması beklenen yenilikler en sonunda son kullanıcıya ulaşmaya başladı.

İlk olarak sokaklardaki kalabalık oranını detaylı olarak gösterdiği özelliğe 50 farklı şehir daha ekleyen Google, şimdi de yılbaşı tatili sırasında iş yerlerindeki yoğunuğu kullanıcılara göstermeye başladı.

Google Haritalar için beklenen özellik geldi

Google’ın en popüler uygulamalarından olan Google Haritalar, periyodik olarak yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Mayıs ayında düzenlenen geliştirici etkinliğinde yeni dönemdeki yol haritası açıklanan uygulama, geçtiğimiz Kasım ayında indirme sayısında dünya nüfusunu dahi geçerek toplamda 10 milyar indirme sınırını aşmıştı.

Ağustos ayında aldığı geniş çaplı güncellemeyle birlikte şehirdeki kalabalığı sokak sokak gösteren Google; bu özelliğe Seattle, Sao Paulo ve Berlin de dahil olmak üzere 50 yeni şehri eklemişti. Şimdi de ünlü şirket tarafından duyurulan ve müze, kavşak, ve iş yerlerindeki insan yoğunluğunu gösteren Busyness adlı özellikle ilgili bir güncelleme geldi.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre bu özellik, yeni yıl arifesinde kalabalık olması beklenen alışveriş merkezlerinde yaşanan yoğunluğun gözlemlenmesini ve iş yerlerindeki fiyatların gösterilmesini amaçlıyor. Bu sayede kullanıcılar hem tenha hem de bütçelerine daha uygun yerleri tespit edebiliyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Portland eyaletini pilot bölge olarak seçen Google, bu özelliği yılbaşı dönemine dek 30 farklı eyaletteki 2.000’den fazla iş yeri için kullanıma sunacak. Yeni özelliğin çok yakında dünya genelinde de Android ve iOS kullanıcılarına dağıtılması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası