Kamu bankaları Togg alacaklara kredi verecek!

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklama ile kamu bankalarının Togg alacaklara 18 ay vade ile kredi vereceğini açıkladı.

Kamu bankaları Togg alacaklara kredi verecek!

Togg T10X, Nisan ayı ile birlikte yollara çıktı. Yerli otomobilin yollara çıkmasının ardından Togg ve Farasis Energy tarafından ortaklaşa kurulan batarya üretim tesisi için de çalışmalar başlıyor. SIRO Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü Temel Atma Töreni’ne katılmak üzere Bursa’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu bankaları Togg alacak kişilere 18 ay vade ile kredi verecek

Bilindiği gibi 2023 yılı içerisinde 20 bin Togg T10X sahiplerine ulaştırılacak. Yapılan çekilişin ardından Togg almak isteyenler araçlarını beklerken, ödeme konusunda ise önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklama ile kamu bankalarının Togg alacaklara 18 ay vade ile kredi vereceğini açıkladı.

Geçtiğimiz ay düzenlenen çekiliş ile birlikte 2023 yılında Togg sahibi olacak olan 20 bin kişi açıklanmıştı. 20 bin asil ve 20 bin yedeğin belirlendiği çekiliş sonucunda, Togg almaya hak kazananlar belirlendi. İlk etapta uzun menzilli versiyonu üretim bandından sahiplerine ulaşırken, kısa menzilli araçlar için ise ilk teslimat Temmuz ayında yapılacak.

Bu süreçte Togg’un fiyatları ise kısa menzilli giriş versiyonu için 953 bin TL olarak açıklanırken, kısa menzilli ve V2 donanıma sahip otomobil 1 milyon 55 bin TL’lik fiyat etiketine sahip. Uzun menzilli ve V2 donanımlı en üst model ise 1 milyon 215 bin TL’ye çıktı.

1 milyona varan fiyatlar göz önüne alındığında Togg almak isteyenlerin kredi çekme ihtiyacı doğuyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası ise Togg almak isteyenlere 18 ay kredi vererek bu ihtiyacı karşılayabilir. Kamu bankaları tarafından verilecek olan kredinin detayları ise henüz bilinmiyor.

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2030 yılına kadar 1 milyon Togg üretimine ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı. 2025 yılında ise Togg T10X’in ihracatına başlanacağıını söyleyen Erdoğan, yerli otomobili tüm dünyaya satmak istediklerini belirtti.

Kamu bankalarının kredi verecek olması ile birlikte Togg almak isteyenler araçlarına daha kolay ulaşabilecek. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası