SonTakip

iPhone 14 ve iPhone 13 serisinde can sıkıcı sorun!

Apple’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu iOS 16 sürümü ile ilgili sorunlar ortaya çıkmaya devam ediyor. iPhone 14 ve iPhone 13 serisi, ekran …

iPhone 14 ve iPhone 13 serisinde can sıkıcı sorun!

Apple’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu iOS 16 sürümü ile ilgili sorunlar ortaya çıkmaya devam ediyor. iPhone 14 ve iPhone 13 serisi, ekran donma hatası ile gündeme geldi.

iPhone 14 ve iPhone 13, ekran donma hatası ile gündemde

iOS 16’daki yeni hatalar yalnızca yeni iPhone 14 serisini değil, aynı zamanda iPhone 13 ailesini de etkiliyor. Bazı kullanıcılar, cihazlarının yazılımını güncelledikten sonra ekran donma hatasıyla karşılaştıklarını bildirdi.

Geçiş animasyonlarında sorun yaşadıklarını belirten iPhone sahipleri, bazı durumlarda cihazın çalışmayı tamamen durdurduğunu ifade etti. Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 16.1 güncellemesiyle ortaya çıkan sorun, henüz çözülmedi.

Sosyal medya platformlarında sorun ile ilgili paylaşım yapan iPhone 14 Pro kullanıcısı, “Spotlight Search menüsü haricinde hiçbir yere giremiyorum. Cihazın ana ekrana dönmesi için uğraşsam da ne yazık ki ana ekrana ulaşamadım.” ifadelerine yer verdi.

Bazı iPhone 13 kullanıcıları, iPhone’ların durup dururken kapanmasının yanı sıra, ekranın tamamını yeşile çeviren bir sorunla da karşılaştıklarını belirtti. Kullanıcılar, sorunların iOS 16 güncellemesi sonrasında ortaya çıktığının altını çizdi.

Apple’ın bu sorunlar için ne zaman güncelleme yayınlayacağı henüz bilinmiyor. Ancak, yeni iOS 16.2 güncellemesinin bu hataların en azından bir kısmını gidereceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası