SonTakip

Apple’dan yeni bir patent daha!

Teknoloji devi Apple, yeni bir patent daha aldı. Bu seferki patent ise herkesin beklediği üzere yeni bir kablosuz şarj teknolojisi üzerine.Bakalım bu yeni kablosuz şarj teknolojisi nasıl çalışıyor.

Apple’dan yeni bir patent daha!

Apple yeni Teknolojileri için aldığı patentlere bugün bir yenisini daha ekledi. Bu seferki patent ise herkesin beklediği üzere yeni bir kablosuz şarj teknolojisi üzerine. Bakalım bu yeni kablosuz şarj teknolojisi nasıl çalışıyor.

Apple’dan yeni bir patent daha!

Hatırlayacak olursak daha dün Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’e ait kasa kalıplarıyla, bir de cihazın iç kısmını gösteren şematik çizimin sızdırıldığına dair 2 adet haber paylaşmıştık.

Bugün ise ortaya çıkan yeni bir patentle beraber, dün sadece bir dedikodudan ibaret olan Apple‘ın uzak mesafe kablosuz şarj teknoloji, yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Bu yeni kablosuz şarj teknoloji, günümüz birçok akıllı telefonlarında kullanılandan standart teknolojiden biraz farklı.

Zira günümüzde kullanılan kablosuz şarj teknolojisinde her ne kadar radyo dalgaları kullanıyor olsa da, şarj işleminin tam anlamıyla başlayabilmesi için bir temas yüzeyine ihtiyaç duyuluyor. Ancak Apple’ın patentini aldığı yeni kablosuz şarj teknoloji ise, herhangi bir temas yüzeyine ihtiyaç duymuyor.

Telefonu şarj etmek için hücresel ağda (700MHz – 2700MHz), Wi-Fi’da (2.4GHz – 5GHz) ve radyo dalgası olarak da (10GHz – 400GHz) gibi birçok iletim noktasını aynı anda kullanan bu yeni kablosuz şarj teknolojisi, aynı zamanda şarja ihtiyaç duyan cihazı kendi belirleyebiliyor.

Son olarak, birçok üreticinin yapmak için uğraştığı ancak bir türlü başaramadığı bu yeni kablosuz şarj teknolojisinin, Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’de kullanılıp kullanılmayacağının halen tam olarak bilinmediğini belirtmeden geçmeyelim.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/apple-yeni-bir-kablosuz-sarj-teknolojisi-icin-patent-aldi-81576

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası