iPhone 14 ailesi beklenen özelliğe kavuşacak

7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 14 serisi ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor. İddiaya göre Apple, iPhone 14 ailesine uydu …

iPhone 14 ailesi beklenen özelliğe kavuşacak

7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 14 serisi ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor. İddiaya göre Apple, iPhone 14 ailesine uydu bağlantı teknolojisi ekleyecek.

Mobil servis sağlayıcıların kapsama alanları, günümüzde yüzde 100’e ulaşabilmiş değil. Bu konuda ilk adımı atan SpaceX ve T-Mobile, uydu bağlantısıyla mobil erişim bölgesini genişletmeyi hedefliyor. Bununla birlikte bazı akıllı telefon üreticileri, cihazlarına doğrudan uydu bağlantı teknolojilerini entegre ediyor.

iPhone 14 serisi uydu bağlantı teknolojisine sahip olacak

Eylül ayında gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılması beklenen iPhone 14 ailesinin bazı teknik özellikleri sızdırılmıştı. Sızdırılan bilgilere göre Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus/Max modelinde A15 Bionic işlemci kullanacak. Amiral gemisi modellerde ise A16 Bionic işlemciye yer verilecek.

Şirketin iPhone 14 serisi ile birlikte Apple Watch 8 ailesini de tanıtacağı tahmin ediliyor. Apple’ın uydu iletişimi için geliştirdiği teknolojiyi yeni akıllı saatinde de kullanacağı belirtiliyor.

Kesintisiz bağlantı imkanı sunan uydu teknolojileri, askeri ürünler başta olmak üzere birçok farklı alanda aktif olarak kullanılıyor. Ünlü Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın uydu bağlantı teknolojilerini test ettiğini ve yeni modellerinde kullanıcıların beğenisine sunacağını belirtiyor.

Uydu bağlantı özelliğiyle ilgili bir diğer iddia ise sadece iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinder yer alacağı. Öte yandan, Starlink’in mevcut uyduları henüz 5G akıllı telefonlara bağlanacak teknolojiye sahip değil. SpaceX’in 5G bağlantı desteğini 2023 yılında aktif edeceği tahmin ediliyor.

Şirketin arka kameradaki iyileştirmeleri de sadece iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için yapacağı belirtiliyor. Yayınlanan rapora göre Apple, 8K video kaydı imkanı sunan 48 Megapiksel geniş açılı kameranın iPhone 14 Pro’da kullanılacağını gözler önüne serdi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası